Dotaci na vybudování víceúčelového hřiště za sportovní halou mají v Milevsku jistou, nyní řešili jeho budoucnost – případné zastřešení a tedy vznik kryté haly.

Podle starosty Ivana Radosty (Jihočeši 2012) se tím museli zabývat už nyní, kdy vyhlásili výběrové řízení na zhotovitele. „Kdybychom postavili jen holé hřiště a poté se rozhodli, že ho zastřešíme, technika by nám ho zničila," vysvětlil důvod Ivan Radosta. „Nové hřiště bude napojeno metr od haly a sem se žádná technika nevejde, aniž by nevjela na hřiště," dodal starosta s tím, že se rozhodli, že vybudují patky na ukotvení sloupů pro případné zastřešení.

Ty cenu pochopitelně zvednou, ale místostarosta Martin Třeštík (ČSSD), který má na starosti finance, předpokládá, že se částka za hřiště i díky návratnosti DPH vejde do peněz vyčleněných v rozpočtu. Návrh počítá s tím, že by sportoviště mělo stát 1,9 milionu korun včetně daně, z toho dotace bude 970 tisíc korun. Nové hřiště by mělo být hotové letos. Takové jsou podmínky dotace. „Po létě by ho sportovci mohli začít využívat," domnívá se Martin Třeštík.

Například nohejbalisté z oddílu NK Tukani Milevsko se na nové hřiště dívají trochu s rozporuplnými pocity. „Je to dobrý krok dopředu, ale máme obavy, kolik bude pronájem hřiště stát. Když trénujeme na antuce, tak platíme 70 korun za hodinu," vysvětlil Tomáš Trepka, jeden z vedoucích nohejbalového oddílu.

Podle Petra Zelenky z městské společnosti SPOS, která se o sportoviště stará, je předčasné o ceně za pronájem mluvit. „Zatím jsem si ani pořádně nepročetl podmínky dotace a také nevím, jak bude nákladná údržba hřiště. Nyní nejsem schopný říci, zda bude nájem stejný jako na antukovém hřišti, vyšší nebo se sníží, což pochybuji," reaguje Petr Zelenka, který je ale přesvědčený o tom, že nájem rozhodně nebude stejný nebo dokonce vyšší než ve sportovní hale.

Hřiště o velikosti 38 na 18 metrů bude mít vícevrstvý akrylátový povrch. Vznikne na místě antukového hřiště. Soutěžně by mělo sloužit pro nohejbal, tenis a volejbal a tréninkově i pro další sportovce.

Výhodou hřiště bude to, že zázemí jako šatny, toalety a sprchy se nachází hned vedle ve sportovní hale.