"V masopustním průvodu očekáváme asi 500 účastníků," říkají organizátoři. Průvod vyjde úderem 14. hodiny od domu kultury. Projde Nádražní ulicí, přes Tyršovo náměstí směrem na autobusové nádraží, odkud bude směřovat ke kostelu sv. Bartoloměje. Dále projde Riegrovou ulicí na Husovo náměstí, kde se otočí a vydá se zpět na náměstí E. Beneše. Zde bude pro všechny návštěvníky připraven kulturní program.

Program začne stejně jako v loňském jubilejním roce již v dopoledních hodinách na náměstí E. Beneše, kde zahraje milevská dechová kapela Kovačka, program doplní praporová a bubenická exhibice, se kterou vystoupí sdružení Táborští kupci. Dopoledne obohatí také vystoupení pražské kapely Těžká pára, která má ve svém repertoáru nepřeberné množství staropražských kupletů, lidových i umělých písniček, hospodských a prostonárodních písní českého venkova.

Chybět nebudou ani táborští Pouličníci, kteří jsou s vystoupením se staropražskými jarmarečními písněmi již stálicí mezi účinkujícími. Poté jeviště zaplní dudácká kapela Duha ze Strakonic. Odpolední program pak zakončí kapela Dreaming Fairy ze Strakonic. Pro návštěvníky bude opět připraven jarmark a vepřové hody s občerstvením.

Po skončení programu na náměstí se akce přesune do Domu kultury v Milevsku, kde je na odpoledne připraven masopustní rej pro všechny generace. Večer pak bude následovat masopustní zábava s kapelou Fantom, která v letošním roce oslaví čtyřicáté výročí své existence.