Děti, které bydlí na starém sídlišti, se dočkají nového hřiště. Přibude ve střední části sídliště.

„To je fajn. Já chodím na hřiště k nám za domem. Je tam klouzačka, houpačka, jedna houpačka pro mimina, dva kolotoče, síť i koupací žába a pes. Jsem tam skoro pořád," říká Jana Michlová, prvňačka ze starého sídliště.

Podle slov starosty Zdeňka Herouta je nové hřiště součástí projektu revitalizace starého sídliště. „Dotace, kterou jsme na to získali, se vztahuje jen na zeleň, na mobiliář už nikoliv," vysvětlil starosta Zdeněk Herout. Milevsko počítá, že za nové hřiště zaplatí zhruba 400 tisíc korun.  „Ceny  se zdají vysoké, ale jsou dané tím, že všechny prvky musí být podle normy a hlavně certifikované," připomněl starosta.
Požadavek vybudovat hřiště vzešel od místních rodičů. „Široko daleko tam hřiště není," podotkl místostarosta Martin Třeštík.

Město na výběrové řízení na dodavatele nevyužije elektronickou aukci. „Je to hlavně z toho důvodu, že prvky se nedají přesně definovat. Cena bude mít váhu ze šedesáti procent a kvalita nabízeného řešení ze čtyřiceti," vysvětlil starosta Zdeněk Herout k výběrovému řízení.
Ve městě se velká hřiště nachází například na  Hůrkách, u Suchanova rybníku či na Píseckém předměstí. „Menších hřišť je daleko více. Loni jsme dávali nové prvky do ulice 5. května," připomněl starosta.

Nové hřiště na starém sídlišti, jehož návrh vytvořila architektka Naděžda Žaludová, bude tvořit multifunkční věž se skluzavkou, dvouhoupačka,  kolotoč, pískoviště i průlezka.

Hřiště bude pro děti od tří do čtrnácti let. „Pokud všechno půjde dobře, hotovo by mělo být do konce letních  prázdnin," dodal starosta Zdeněk Herout.