Akce spojené s adventem přinesou jistě hodně radosti a zábavy obyvatelům  a návštěvníkům města, ale také  částečně omezí  dopravu. Týká se to hlavně Velkého náměstí, o jehož částečnou uzavírku požádalo Centrum kultury Písek.

První  uzavírku a zvláštní užívání místní komunikace na Velkém náměstí v Písku  povolil odbor dopravy městského úřadu od soboty 1. prosince od 18 hodin  do neděle 2. prosince do 19 hodin. Důvodem je rozsvícení vánočního stromu a program s tím spojený.

„Úplná uzavírka  od sobotního večera se týká parkoviště, aby si zde pořadatelé akce mohli připravit potřebné zázemí. Velké náměstí bude průjezdné a uzavře se až v neděli před zahájením programu. Totéž platí pro omezení na Velkém náměstí v souvislosti s Mikulášskou nadílkou," upřesnila Ilona Žižková z odboru dopravy Městského úřadu v Písku.

„Mikulášská" uzavírka části Velkého náměstí začne v úterý 4. prosince v 18 hodin a skončí  následující den  ve 22 hodin.

Adventní program na Velkém náměstí v Písku stejně jako v předcházejícím roce zajišťuje  společnost Cohiba za finanční podpory města.