Město a region nabízejí domácím i zahraničním návštěvníkům množství zajímavých historických a kulturních památek, přírodních zajímavostí a krás. Ukazuje se však, že turisté se už jen s prohlídkou hradů, zámků, galerií nebo sakrálních objektů zdaleka nespokojí.

Stále častěji vyhledávají zážitky, příběhy a kvalitní služby. „Díky tomu se do popředí dostávají místní produkty i tradiční lokální gastronomie. Proč tedy nenabídnout návštěvníkům to, co sami tak rádi jíme? Ovoce z našich sadů, houby z našich lesů, maso z místních chovů nebo ryby z našich řek a rybníků. Nakonec, proč by láska k Písku a Písecku nemohla také procházet žaludkem," říká s trochou nadsázky Michal Jánský z destinační společnosti Píseckem.

Právě tato společnost ve spolupráci s městem Písek připravila projekt s názvem Od talíře k talíři s Píseckem, na který z dotačního programu Podpora cestovního ruchu přispěl také Jihočeský kraj. V pilotní fázi jsou k dispozici publikace, leták a informační panely. Tiskoviny si zájemci mohou vyzvednout v turistickém a informačním středisku na nádvoří písecké Sladovny. Postupně budou umístěny také v Praze, Českých Budějovicích a v dalších místech naší republiky.

Publikace upozorňují na významné památky a možnosti kulturního vyžití nejen v Písku, ale také v okolí, například v Čimelicích, Čížové a Miroticích, nebo na filmová místa jako jsou Radobytce (režisér Bohdan Sláma zde natáčel Vesnického učitele) či Varvažov (Vladimír Michálek: Je třeba zabít Sekala).

Upozornění na propojení památek, cykloturistiky a regionální gastronomie vítají i obyvatelé Písku a okolí. „Pořádný guláš v restauracích většinou nenajdete a musíte si ho uvařit doma. Teď už vím, kam si na něj dojít. Určitě nepohrdnu ani domácí paštikou nebo klasickými nakládanými buřty," pochvaloval si Ladislav Buriánek z Písku při listování publikací Od talíře k talíři Píseckem.

Do projektu se od začátku zapojilo pět restaurací z Písecka, a to písecký Hotel U Kapličky, Hotel U Zlatého býka, Lázně Hotel Vráž, penzion U Hastrmana ve Vráži a Rodinný penzion v Putimi. „Všechna tato zařízení splnila základní podmínku – zařadit do svého jídelníčku jídla připravovaná podle tradičních receptur a při jejich přípravě využít suroviny z místních zdrojů," připomněl Michal Jánský.

I když jde zatím jen o pět zařízení, milovníci tradičních českých jídel si určitě přijdou na své. Mohou vybírat z pestré palety, kde jsou například dukátové buchtičky, žahour, rybí speciality, tradiční guláš, domácí paštika, špaldové krupeto, hovězí na houbách, žebra, ale třeba i již zmíněné nakládané buřty. Ty, kteří mají rádi tradiční jídlo Písecka – bramborku, určitě potěší, že recept na tuto dobrotu najdou ve zmíněné publikaci.

Také v příštím roce je regionální gastronomie jedním z hlavních témat připravovaných marketingových kampaní na úrovni republiky i kraje. Dá se tedy předpokládat, že se do něj postupně zařadí i další poskytovatelé gastronomických služeb, místní pěstitelé, farmáři i výrobci regionálních potravin. „Jedinou podmínkou ke vstupu do projektu je ukázat místním i turistům, že vedle krásné přírody, památek a bohaté kulturní nabídky stojí za to, dát si na výletě i něco dobrého na zub," konstatoval Michal Jánský, ředitel destinační společnosti Píseckem.