Ve všední dny udeří třetí hodina odpolední a na asfaltovém hřišti v areálu bernartické základní školy nesmí nikdo sportovat. „Zřizovatel takto rozhodl. Nesouhlasím s tím, ale respektuji to," řekl ředitel školy Petr Vašíček, který si myslí, že je hřiště za více než jeden milion korun nevyužívané.

Petr Vašíček po osmi letech končí jako ředitel školy a toto považuje za jeden ze svých  neúspěchů. „Hřiště by mohlo klidně fungovat i do osmi hodin večer," dodal ředitel.

O provozu sportoviště v Bernarticích hodně diskutovali. Problém je ten, jak zaznělo na zasedání zastupitelů, že míče přelétávají na sousední soukromý pozemek, kde poškodily skleník a rostliny. Obec už řešila stížnost majitele. „Pokud se najde někdo, kdo si to vezme na triko a bude hřiště provozovat tak, že k nám nepřijde žádná stížnost, budu první, kdo navrhne zrušit současnou otvírací dobu," řekl starosta obce Pavel Souhrada, který zdůraznil, že se kvůli hřišti už nechce zabývat žádným dopisem s připomínkami na fungování hřiště. 
  

Zastupitelé jako možné řešení, jak zamezit přelétáváním míčů, navrhli pořídit na celý prostor ochrannou síť. „Jedna síť je tam od samého začátku. Také se divíte, že i přesto míče přelétávají?" ptal se Pavel Souhrada, který to považuje za schválnost sportovců. Obec spolu s odborníkem místo prozkoumala. „Musíme stanovit, kam umístíme další sloupy, které by podržely nové sítě směrem k budově školy tak, aby míče nepřelétávaly," dodal starosta.

Hřiště je u základní školy asi tři roky, a jak poznamenal ředitel, sousedé se stavbou sportoviště souhlasili.