Radní podle starosty Ondřeje Veselého okouzlil vítěz schopností si svůj projekt obhájit. „Jeden z důvodů, proč jsme pořadí prohodili, byla právě schopnost architektů své nápady obhájit. Návrh také nejvíce reflektoval na možnost dostavby domů na nábřeží," vysvětlil starosta Ondřej Veselý.

Radní se návrhy zabývali už loni na podzim, tehdy se jim také zamlouval podle odborné komise až třetí v pořadí. Autory návrhů město vyzvalo, aby podali nabídku na zpracování projektu. Po půl roce se ale nic nezměnilo.

Všechny návrhy se vešly do patnácti milionů korun. „Vítěz jako jediný začlenil do úpravy i prostor pod kavárnou Pontes," dodal starosta. Pokud vše schválí nová politická reprezentace, nábřeží se dočká úpravy v příštím roce.

„Mně osobně se nejvíce zamlouval návrh, který vybrala odborná komise. Líbí se mi, že se bude moct sejít k řece," podotkla dvaašedesátiletá Dana Gábová z Písku. Pohodlný přístup k řece umožní i návrh vybraný radními. Právě nábřeží se dočká nejvíce úprav, prostor před kulturním domem se změní hlavně díky nové zeleni. „Zůstanou tři linie. Západní cesta podél budov bude široká čtyři metry. Hlavní promenáda bude složená z pruhu pro pěší a pro cyklisty a bude široká pět metrů. Dolní promenáda u Otavy je napojena rampami vždy na začátku řešeného území," uvádí architekt Jan Psota.