To, že výběrové řízení skončilo úspěchem, potvrdil Tomáš Koch, který ho měl na starosti. „Úrok 0,49 procenta je za mé praxe rekordní a vůbec nejlepší," řekl na úterním zasedání zastupitelů Tomáš Koch, který původně předpokládal, že náklady na úvěr budou do 450 tisíc korun a samotný úrok bude mít výši 0,5 až 0,6 procenta.

Starostka Pavlína Bambuškarová byla za výsledek výběrového řízení velmi ráda. „Jedná se o opravdu malý úrok," poznamenala spokojeně. Díky úvěru může obec využít peníze z rozpočtu na jiné akce.

Do výběrového řízení se zapojily tři banky. Nejvyšší a nejnižší náklady, které by městys zaplatil, se lišily o zhruba 75 tisíc korun. Sepekov si vzal fixní úvěr na deset let.

Obecní dům na náměstí, kde se nachází restaurace či sál pro pořádání kulturních akcí, čeká na dokončení mnoho let. Dostavba mu přinese například větší zázemí právě pro konání kulturních akcí či nové prostory.

Práce začaly letos v červnu a hotovo by mělo být příští rok. Už nyní je jasné, že akce bude stát více, než byl její původní rozpočet.