Hlavní program odstartuje na Masarykově náměstí ve 14 hodin. Na hlavní scéně se postupně vystřídají Tomáš Kočko & Orchestr, Adam Mišík, Lenny s kapelou, No Name, Olga Lounová a Hudba Praha band. V pauzách mezi hudebními vystoupeními se představí For body Písek, Taekwondo Protivín, k vidění bude také barmanská show, bodyart show či ohňová show.

close Městská slavnost v Protivíně letos láká na No Name, Adama Mišíka i Olgu Lounovou. info Zdroj: Archiv města zoom_in Městská slavnost v Protivíně letos láká na No Name, Adama Mišíka i Olgu Lounovou.

Vedlejší scénu rozjede kapela Pískomil se vrací, následovat budou pohádky a divadla pro děti, workshop cirkusových technik a na závěr Vodňanská kapela.

V rámci doprovodného programu budou připraveny vyjížďky na koních, o které se postarají Stáje Štětice, nebo workshop, kde se budou tvořit kouzelné bytosti. Děti se mohou těšit také na nafukovací atrakce, lanový park nebo surfovací desku.

V Kaplance bude celý den vstupné zdarma, připravena zde bude výstava koláží A zase to jablko Vladimíra Noska a odpoledne i komentované prohlídky. Na nádvoří Kaplanky připraví program Šermířská a divadelní společnost Rival. K vidění tu bude historická zbrojnice s ukázkou dobových zbraní, šermíři v kostýmech i ukázky bojových technik.

Vstup zdarma bude po celý den také v Památníku města Protivína. Řemeslně - historickou dílnu zde připraví pracovníci Prácheňského muzea v Písku. Předvedou tkaní na stavech, rozdělávání ohně bez sirek či ražbu mincí.

Ve městě nebudou chybět prodejní stánky i občerstvení. Vstupné na městské slavnosti je zdarma.