Program slavnosti, která je letos poprvé po dlouhých letech v rukou soukromé agentury, slibuje ohňovou show, pouliční divadlo, taneční a hudební vystoupení, workshopy, šermířská vystoupení i řadu koncertů. Vše se odehraje na různých místech v centru města, jak jsou lidé zvyklí. „Městskou slavnost jsme koncipovali jako akci pro všechny – jak pro rodiny s dětmi, tak pro ty, kteří chtějí strávit dva dny plné zábavy s partou přátel,“ uvedl za organizátory Jakub Vedral z agentury ArtProm.

Program městské slavnosti Dotkni se Písku.Program městské slavnosti Dotkni se Písku.Zdroj: archiv pořadatelů

Na Velkém náměstí a v Palackého sadech zazpívá například Marie Rottrová, Ivan Mládek se svým Banjo Bandem, Michal Prokop, Lenka Dusilová, Kateřina Marie Tichá, Vypsaná fixa, Rozhlasový swingový orchestr České Budějovice nebo Hastrmani. „V programu nechybí taneční a hudební vystoupení či divadelní představení místních spolků a škol, ale také výtvarné či hudebně vzdělávací workshopy pro děti. Přehlídku současné módy a designu zase určitě ocení dospělí návštěvníci, stejně jako kvalitní gastronomii nebo talk show Nadi Hávové se zajímavými hosty,“ vyjmenoval Matěj Halaš z agentury ArtProm. Lidé by si podle něj neměli nechat ujít třeba Běžkařskou odyseu v podání uměleckého uskupení Bratři v tricku, divadelní pohádky pro děti nebo nový cirkus První krok mezi světy. Toto představení do Písku přiveze V.O.S.A. Theatre.

Protihluková zeď u Lidlu pod rukama sprejerů prokoukla.
Práce sprejerů u nádraží se líbí. Město hledá další plochu pro legální graffiti

Program se bude konat na Velkém náměstí, v Palackého sadech, na nádvoří Sladovny, v Balzám Café nebo v kavárně Vykulená sova. „Nově jsme program umístili i na nádvoří bývalé obchodní akademie v Karlově ulici, které bude v sobotu patřit šermířskému divadelnímu spolku Rival. Lidé si sem budou moci přijít prohlédnout historické zbraně a podívat se na šermířská vystoupení,“ doplnil Jakub Vedral.

Pro zájemce budou také připraveny komentované prohlídky Kamenného mostu z loďky či výstava Voroplavba na Otavě v domě U Slona. K programu městské slavnosti se připojila i Sladovna Písek, která nabídne animační dílny pro školy i veřejnost, a to na netradičním místě – na promenádě pod hradem, a také Prácheňské muzeum Písek, které nabídne komentované prohlídky stálé expozice i památníku Adolfa Heyduka.

Městskou slavnost Dotkni se Písku letos provází rozpaky. Poprvé po třinácti letech, kdy ji pořádalo Centrum kultury města Písku, je v rukou soukromého subjektu. Společnost ArtProm se sídlem v Praze vyhrála výběrové řízení na pořadatele městské slavnosti poté, co rada na základě návrhu svého člena Robina Mikušiaka rozhodla, že to letos zkusí formou zadání soukromému subjektu. Společnost si dala celkem načas s odhalováním detailů akce a následně zveřejněním programu. Od města dostala na uspořádání slavnosti 2,5 milionu korun bez DPH.

Vstupné na městskou slavnost bude zdarma. Součástí programu nebude dle rozhodnutí města ohňostroj ani pouť na Výstavišti.

Podrobný program městské slavnosti je zveřejněn na webu dotknisepisku.eu nebo facebookovém profilu akce.