Hned první dubnový den řešila hlídka městské policie v Palackého sadech muže, který svým chováním budil veřejné pohoršení, nekontroloval své chování a bezprostředně ohrožoval sám sebe. Jednalo se o muže z Písku, u kterého bylo před druhou hodinou odpolední naměřeno 4,27 promile. Za své protiprávní jednání dostal pokutu a byl převezen na záchytku do Českých Budějovic.

O pár dní později, na stejném místě a též v odpoledních hodinách, vyráželi strážníci za dalším podobným případem. Muž z Jestřebic nekontroloval své chování a navíc slovně obtěžoval procházející osoby. I on byl opilý (2,04 promile), dostal pokutu a skončil na záchytce.

Alšovo náměstí a Ningova ulice budou kvůli výkopovým pracím částečně uzavřeny.
Alšovo náměstí a Ningrovu ulici čeká uzavírka. Teplárna zde bude kopat horkovod

Ve stejný den v 17.30 hodin nahlásila žena z Písku na linku 156, že v Budějovické ulici se pohybuje starší muž ve spodním prádle. Jednalo se o muže staršího data narození z Lešan, který byl dezorientovaný a hlídce sdělil, že odešel z bytu své dcery. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu byla na místo přivolána RZS, která muže převezla do písecké nemocnice k vyšetření.

Městská policie Písek řešila také drobné krádeže v obchodech. V prvním případě šlo o muže z Písku, který v Jablonského ulici ukradl alkohol. V druhém případě odcizil muž ze Slabčic v supermarketu v Nádražní ulici potraviny. Oba dostali pokutu.