Starosta Ivan Radosta vysvětlil, že zajistí přípravu analýzy, která posoudí změnu právní formy společnosti. „Jsou různé varianty," řekl Ivan Radosta a vyjmenoval, že možností je udělat ze společnosti příspěvkovou organizaci města nebo ji spojit s jinou městskou organizací. „Cílem je to, abychom zjistili, co je pro město nejvýhodnější, nejlepší a nejefektivnější," upřesnil.

Jednatel společnosti Spos, která se stará o městská sportoviště, Petr Zelenka ubezpečil, že pro sportovce by případná změna právní formy neměla nic znamenat. „Základem je zachování současného rozsahu a chodu sportovišť," uvedl Petr Zelenka. Shrnul, že snahou je najít nejschůdnější variantu, aby byl zachován rozsah služeb, město provoz nestál extrémně víc a vše bylo správně nastaveno po legislativní stránce.

Společnosti se nicméně jedna změna dotkne už nyní. Místostarosta Martin Třeštík vysvětlil, že pro příští rok nachystali změnu v jejím financování. Město firmě Spos poskytne návratnou finanční výpomoc, doposud ji podporovalo formou dotace. „Pro příští rok, který by mohl být v tomto smyslu poslední, jestliže uděláme změnu struktury, budeme financování zajišťovat jinak. Sposu půjčíme provozní peníze, on bude hospodařit a na konci roku vykázanou ztrátu město jako společník uhradí," popsal změnu Martin Třeštík, který má na starosti finance.


Milevsko dává do Sposu částku kolem 8,3 milionu korun ročně. Starosta Ivan Radosta podotkl, že provoz společnosti stojí čím dál více. Je to dáno hlavně novými sportovišti, letos přibylo víceúčelové hřiště vedle sportovní haly, v nedávných letech koupaliště či fotbalové hřiště s umělou trávou. Zásah do rozpočtu společnosti, konkrétně minus 400 tisíc korun ročně, přestavuje to, že v hotelu Stadion, o který se Spos stará, už nejsou ubytováni žáci SOŠ a SOU Milevsko. Internát už škola nepotřebuje.