„Pro tuto oblast je z rozpočtu  letos vyčleněno 2,13 procenta daňových příjmů,“ upřesnila Jaroslava Říhová, vedoucí  finančního odboru Městského úřadu v Protivíně.

Na zasedání  v uplynulém týdnu byly zastupitelům předloženy návrhy příspěvků přesahující částku 50 tisíc korun.  

Pro výši příspěvku je rozhodující  počet členů v oddíle  či klubu, počet členů mládeže, jakou soutěž oddíl hraje a s jakými výsledky. Komise, která připravuje návrhy pro radu a zastupitelstvo, přihlíží také k tomu, o jak finančně náročný sport jde.

Nejvyšší částku – 200 tisíc korun, schválili zastupitelé pro Fotbalový klub Protivín. Muži hrají krajskou  I. A třídu a aktuálně jsou v tabulce na 9. místě.   Klub se dlouhodobě  věnuje mládeži, o čemž svědčí výsledky starších a mladších žáků.

TJ Slavoj Protivín dostává letos od města na činnost 130 tisíc korun. Město reprezentují především  házenkářky, basketbalisté a stolní tenisté.


Rovných sto tisíc z městského rozpočtu je určeno pro TJ Platan Písek,  kde fotbalové družstvo žen hraje krajský přebor, úspěšní jsou hokejbalisté, hráči futsal –FIFA a kulturisté.

Zásluhou  Jihočeského klubu korejských bojových umění  TAEHAN (taekwondo) znají Protivín v celé republice. Pod vedením Milana Zobala dosahují   mladí sportovci velmi dobrých výsledků. Tento klub podpoří město  částkou 60 tisíc korun.

„I když má město nižší daňové příjmy, příspěvky na sportovní a zájmovou činnost jsme nesnižovali. Pro mnohé oddíly, kluby a organizace by  to bylo do jisté míry likvidační,“ uvedl starosta Protivína Jaromír Hlaváč.