Město hlásí dobrou zprávu pro nájemce nebytových prostor a pozemků. Nezvedne jim nájem o inflaci, která loni činila 3,3 procenta.

„Přijdeme o teoretických dvě stě tisíc korun, ale já se držím zásady, že pořád lepší vrabec v hrsti než holub na střeše," komentoval rozhodnutí radních starosta Zdeněk Herout. „Doba podnikání zrovna nenahrává," dodal.

Místostarosta Martin Třeštík připomněl, že zvýšení nájmu o inflaci  by mohlo prakticky znamenat nulový zisk nebo dokonce  minus. „Čím dál častěji  řešíme odchody nájemců a jejich žádosti o snížení nájmu," připomněl místostarosta Martin Třeštík.

Město v poslední době například řešilo odchod zlatníka z Husova náměstí. Ten žádal kvůli finanční situaci o snížení nájmu, ale město mu nevyhovělo. „Je to past. Ve chvíli, kdy mu nájem snížíme, tak snížení budou požadovat všichni," vysvětlil místostarosta.

Podle Zdeňka Herouta se město nemůže chovat jako soukromá osoba. „Nemůžeme si dovolit říci, tak se nějak domluvíme. Všechno musíme veřejně vyhlásit. Za sebe říkám, že mě odchod zlatníka mrzí," dodal starosta Zdeněk Herout.

Milevsko zatím jako jedinému snížilo nájem obchodu Domita v centru města. Změna nájmu platí na jeden rok.

Město má celkově necelých sedm desítek nebytových prostor určených k pronájmu. Ve smlouvách jsou zakotveny inflační doložky.