Místostarosta Martin Třeštík, který má na starosti finance, to vidí optimisticky. „Po všech úpravách máme v rozpočtu 1,1 milionu korun navíc. Myslím, že realita bude zásadně vyšší," řekl místostarosta a připomněl, že letošní rozpočet začínali s přebytkem tři sta tisíc korun.

Starosta Ivan Radosta poznamenal, že čísla budou lepší, než sami očekávali. „Tím, že částečně supluji funkci tajemníka, jsem rád, že z jeho účtu se povedlo ušetřit několik milionů korun. A nebylo to na úkor kvality ani škudlení, že jsme nejezdili na školení. Spíše jsme dokázali efektivně využívat možnosti, které tady máme," řekl Ivan Radosta.

Doplnil, že jedním z hlavních důvodů úspory byl nižší objem peněz vydaných na mzdy. Reagoval tak na to, že některé pozice na úřadě nebyly obsazeny.

Starosta uvedl, že díky úsporám úřadu si budou moci dovolit průběžně zvelebovat jeho prostředí. Mezi svátky se vylepšení týká sekretariátu, kde se bude malovat a také pokládat nový koberec.

Vedení města plánuje i zateplit novou budovu radnice a vyměnit tu okna. „Čekáme, jaké budou dotační podmínky a zda na nějakou dosáhneme," řekl k této akci Ivan Radosta.

Dodal, že důležité je i vyměnit vstupní dubové dveře, které jsou příliš těžké. Nahradit by je měly elektrické.