Komise pro partnerské vztahya cestovní ruch předložila svůj návrh, že by íčko mělo zůstat ve Sladovně, popřípadě by se mohly prověřit možnosti jeho umístění v blízkosti Kamenného mostu.

Podle místostarosty Písku Josefa Knota se však tato diskuze měla odehrát daleko dřív. „V současné době je hotový projekt a pracuje se na nové knihovně, kde se počítá i s informačním centrem. Tak by to mělo zůstat, protože v případě stěhování jinam by to byly zbytečně vynaložené prostředky,“ konstatoval.

Starostka Eva Vanžurová připustila možnost, že by mohlo být přes sezonu zřízeno druhé malé infocentrum, které by se nacházelo blíž u Kamenného mostu a Výstaviště, kde je záchytné parkoviště.

Podle starostky Písku Evy Vanžurové tvoří devadesát procent návštěvníků informačního centra Písečáci. Proto je umístění v knihovně ideálním řešením. „Bude tam zázemí, toalety, kavárna, chceme pořídit také velkou tiskárnu, kterou by lidé mohli využívat,“ vyjmenovala klady Eva Vanžurová.

Město také jedná o zřízení výstupního terminálu pro autobusy v Budovcově ulici, odkud by to bylo na Alšovo náměstí blízko. Ve hře je však také možnost vybudovat malou pobočku íčka, která by byla otevřená přes letní sezonu, v blízkosti Kamenného mostu či Výstaviště. „Odbor školství a kultury ještě prověří možnosti. Jednou z nich je například takzvaný Skleník, kde v současné době funguje kavárna,“ doplnila.
Ředitel Sladovny Adam Langer uvedl, že je pro zachování turistického informačního centra nadále ve Sladovně s tím, že by se oddělil jeho provoz.