V pondělí 21. května se vydaly děti na Střelnici. Čekala na ně ukázka práce policejních psovodů. Po vlastní ukázce, tu připravil prap. Víta se psem Chico a pprap. Vaňáč se psem Fillem. Závěr patřil přetahování se psy, na to se děti nejvíc těšily.

I během května chodili starší každou středu cvičit do Wellness Harmony, po cvičení ještě navštívili Sladovnu - Pilařiště a také Zvířátkov DDM, kde se dozvěděli o teraristice, o tom, jak se chovat ke zvířátkům, jak o ně pečovat. Seznámili se se závodním králíkem Alexem a želvou Karlem.

Na pozvání ZUŠ byly děti v Divadle Fráni Šrámka na koncertě, třeba i z některých z nich budou jednou muzikanti.

Co jsme si nemohli nechat ujít, byla opět Sladovna a Cesta do mytologie. Díky průvodcům se děti ani chvilku nenudily, s očekáváním procházely celou plochou výstavy.

V pondělí 28. května navštívily mateřinku studentky z 3. ročníku Střední zdravotnické školy v Písku, aby dětem pověděly o první pomoci.

Nejlepší na tom je, že iniciativa vznikla právě od nich – Elišky Kvěšové a Veroniky Markové. Některé poznatky si mohly děti vyzkoušet – srdeční masáž, umělé dýchání, obvazování zraněné končetiny, dlahování. Připomněly si telefonní spojení na záchranku, jak dbát na bezpečnost vlastní i ostatních.

V pátek 1. června se všechny děti přesunuly na zahradu MŠ, aby oslavily svůj Den dětí. Nejdříve si musely opéct svačinku – buřty. Pro někoho to byla úplně nová zkušenost. Poté malovaly na chodník kolem školky. K oslavě svátku patří dárky. Do 1. třídy dostaly děti krásnou stavebnici, do 2. třídy hrací koberec a pro všechny pořídila Veselá školka - sdružení rodičů dětí při 11. MŠ nový herní prvek na školní zahradu – řetězový most.

Zdenka Staňková, 11. MŠ Písek - Hradiště