První únorová sobota nabídne na Písecku hned několik možností. Masopustní veselice se koná například v Semicích. Účastníci mají sraz přesně v poledne na Flakačkách, odkud vyrazí průvod. Nebudou chybět dobroty z polní kuchyně.

Sobota 3. února bude patřit maškarám také ve Skalách u Protivína. Tady se začíná už v 9 hodin. Součástí programu jsou zde tradičně vepřové hody a večerní zábava, kde nechybí hudba, tombola či vyhodnocení masek.

Růžičková koleda v Nesměni.
Sezóna masopustů odstartovala. Růžičková koleda vyrazila na obchůzku Nesmění

Největší a nejznámější masopustní průvod nejen na Písecku, ale určitě i na jihu Čech patří Milevsku. Letos se bude konat v sobotu 10. února. Akce začne už v pátek večer tradičním zvaním maškar. Bakusův průvod vyrazí v 19 hodin. Sobotní program odstartuje v 9 hodin a nabídne kromě samotného průvodu masopustní trh, zabijačkové hody, hudební i divadelní vystoupení či večerní zábavu.

Milevské maškary byly koncem roku 2017 zapsány na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky. V naší zemi jde o nejvyšší možné ocenění v této oblasti ze strany státu, které je srovnatelné se statutem národní kulturní památky u nemovitostí.

Výbuch plynu v Kamenném Újezdu.
Leoš Mareš sliby plní. Daroval přes 1,2 milionu učitelce z Kamenného Újezda

Příznivci masopustní tradice mohou v sobotu 10. února zavítat také do Kovářova. Průvod vyrazí kolem 10. hodiny od kulturního domu.

V sobotu 10. února se také uskuteční oblíbený maškarní ples v Divadle Pod čarou v Písku. Začíná ve 20 hodin.

Masopustní veselice, kterou pořádá ZŠ Svobodná, se bude konat v Písku v úterý 13. února od 17 hodin.

Stáje Štětice připraví v případě příznivého počasí svou tradiční masopustní jízdu na koních v sobotu 17. února od 12.30 hodin.

Pokud ještě nemáte vybraný kostým pro letošní masopust, můžete se inspirovat ve fotogalerii. Jedná se o snímky z uplynulých let na Písecku.