Masopustní jízda se podle provozovatelky Stájí Štětice Zuzany Zemanové vydařila. „Podle plánu se počasí během dopoledne umoudřilo a po obědě už mohly masky vyrazit na vyjížďku. I když to byl masopust na blátě, jízda se všem líbila,“ zhodnotila.

Zemanová napočítala na 14 soutěžících masek. „Dohromady nás bylo včetně dospělých 19. Po vyjížďce jsme se všichni občerstvili domácími masopustními vdolečky, po kterých se jen zaprášilo. Sedm nejlepších masek jsme odměnili a ostatní obdrželi alespoň cenu útěchy,“ dodala Zuzana Zemanová s tím, že všechny kostýmy se vydařily a hodnocení bylo náročné. „Doufám, že se sejdeme i příští rok a počasí bude alespoň takové jako v sobotu,“ vzkázala.

Průvod více než sedmi stovek maškar prošel sobotu Milevskem.
Milevsko roztančil obří průvod pestrobarevných maškar. Přihlížely mu tisíce lidí

Stáje Štětice se nachází ve stejnojmenné obci, místní části Ražic. Aktuálně zde chovají na 30 koní. Kromě masopustní vyjížďky, která letos účastníky zavedla až k Sudoměři k památníku Jana Žižky, pořádají další akce pro veřejnost v koňském sedle v průběhu roku.

Různé jízdy v okolí Štětic po místních lesích a loukách organizují také na Velikonoce, Mikuláše i při dalších příležitostech. „Tradiční je podzimní Hubertova jízda, ale děláme i halloweenskou, jarní či novoroční. Populární je velikonoční vyjížďka spojená s tvořením pro děti, kdy si pletou pomlázky a barví vajíčka,“ doplnila Zemanová s tím, že o akcích informují na webu i sociálních sítích.

V létě se mohou do stájí mimo jednorázové události hlásit děti na příměstské i pobytové tábory.