Má město dostatek přechodů pro chodce? Podle obyvatele z části Zámostí Antonína Turka ne. „Postrádám na silnici I. třídy v Mirovicích přechody pro chodce. Chybí tam minimálně dva, ale spíš tři," podotkl Antonín Turek na posledním zasedání mirovických zastupitelů.

Podle starosty to však nepatří do kompetence města. „Jedná se o silnici I. třídy, a tak je to věc policie a Ředitelství silnic a dálnic. Dva přechody, které jsme už před časem chtěli, nám nepovolili. Nelze je tady dělat například kvůli špatnému výhledu," vysvětlil starosta Zdeněk Bárta.

S tím souhlasí dopravní inženýr písecké policie Stanislav Grech. „V Mirovicích se v roce 2008 dokonce jeden přechod rušil, protože zde bylo špatně vidět. S tím se nedá nic dělat, musel by se třeba zbourat dům, což je hloupost," uvedl Stanislav Grech.

Obecně podporuje názor, že než nebezpečný přechod, je lepší žádný. „Chodci se na přechodu cítí bezpečně a nebývají tolik opatrní. Když přechod nemají, dávají větší pozor," řekl dopravní inženýr.

Stávající přechody pro chodce často nevyhovují normám, proto se zvlášť na silnicích I. třídy ruší. Bylo tomu tak například v Krsicích u Čimelic.
Naproti tomu v Záhoří se dnes kolaudují dva nové přechody, které tady vznikly.