Snímky zachycují koncerty a hudební festivaly a v prostorách divadla budou k vidění po celý únor. Poté je vystřídá další výstava.

Daniel Čížek má kromě fotografování blízko i k muzice, což se v jeho tvorbě nepopiratelně projevuje. Působí v píseckých kapelách Inspiro, Závodní ovce nebo Řez dřevem.

Úterní vernisáže se zúčastnilo několik desítek lidí, o úvodní slovo se postaral zakládající člen fotografického spolku Specta Vladimír Homola, jehož Portréty minulý měsíc zahájily řetězec fotografických výstav pořádaných v galerii Divadla Pod čarou.

Po vernisáži jsme autorovi fotografií Danielu Čížkovi položili několik otázek.

Jak dlouho se focení věnujete a jaká byla vaše cesta k výstavě nazvané Rock'n'roll?
Fotím asi deset let, ale snímky, které tady dnes vystavuji, tedy koncerty a festivaly, fotím posledních šest sedm let.
K této výstavě jsem se dostal díky píseckému fotografickému spolku Specta, jehož jsem členem. V nově otevřených prostorách v Divadle Pod čarou bude každý měsíc vystavovat jeden z nás. První výstavu zde měl Vláďa Homola v lednu, druhý jsem teď já.

Co vás nasměrovalo právě k focení koncertů a festivalů?
Sám jsem muzikant, hraji v píseckých kapelách na bubny, takže hodně chodím na koncerty. Mám rád muziku, nejen rockovou, ale i folk, country a blues.

Je to vaše první výstava, nebo už máte nějaké za sebou?
Dvě výstavy už jsem měl právě tady v Divadle Pod čarou a jelikož pocházím z Bernartic, měl jsem výstavy i tam. Občas se nějaká moje fotka objeví někde v hospůdce, ale tohle je zatím asi má největší výstava.

Co plánujete do budoucna?
V létě chci výstavu Rock'n'roll předvést také v rámci bernartického festivalu Bernfest v místní galerii. Jelikož jde o muzikantské fotky, bude se to k tomu hodit. Rád bych také v budoucnu vystavil fotografie s úplně jinou tematikou.

Prozradíte, o jakou tematiku se jedná?
Úplně nevím, jak to nazvat. Jde o věci, které vyfotím, když chodím po městě, po ulicích a vidím něco zajímavého, ať už jsou to lidé nebo zbořené baráky.

Je pro vás fotografování koníčkem, nebo se tím živíte?
Dá se říct, že se tím přiživuji. Občas nafotím nějakou svatbu, ale jinak je to hlavně koníček.

Kdy se mohou lidé přijít na výstavu podívat?
Galerie bude otevřená vždy, když bude v divadle nějaká akce.
Začátkem každého měsíce se pak výstava obmění novým autorem.