Nyní se Oksana do Písku znovu vrací. V Prácheňském muzeu se ve středu 4. července od 17 hodin koná vernisáž výstavy jejích obrazů nazvaná Písně moře.

Malířský styl Oksany Veber prošel mnoha změnami. „Nejprve se věnovala takovým malbám, jako jsou krajiny, které symbolizují její uchvácení taoismem, dalšími východními filozofiemi a tématy jako jsou mír a harmonie duše a těla. Některé z jejích pozdějších prací se zabývají stejnými tématy, ale skrze ztělesnění ženy ve veselých a pozitivních barvách. Její jemné používání barev, jdoucí přes teplou dřevní hněď ke zlaté a třpytící se měděné, dává těmto obrázkům jedinečnou a smyslovou auru," uvedl Jan Kotalík, kurátor výstavy v Prácheňském muzeu.

Sama malířka potvrzuje, že ji stále inspiruje harmonie a krása v přírodě a její malby jsou vlastně pokusem tuto krásu přetvořit a zachytit.

„Obrazy ke mně často chodí v noci, když sním – v kombinaci barev a ve složení tak velmi skutečném. Když se vzbudím, rychle vezmu skicák a maluji obrázky, které jsem viděla ve svých snech předtím, než se rozplynou v denním světle," popsala svoji tvorbu Oksana Veber, absolventka Brianské umělecké vysoké školy v Rusku a Kyjevské akademie výtvarného umění na Ukrajině.