VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Malí hasiči se už teď nejvíc těší na závody

Čimelice – „Jsou úžasní, táhnou za jeden provaz, vzájemně si pomáhají. Splnilo se nám to, co jsme si přáli," říkají vedoucí čimelického kroužku mladých hasičů Anna Tesková a Matěj Směšný. Vloni totiž společně udělali nový nábor do kroužku a děti se až překvapivě hlásily v hojném počtu. Dnes jich mají celkem patnáct – šest kluků a devět děvčat.

9.2.2015
SDÍLEJ:

Kroužek mladých hasičů v Čimelicích.Foto: Deník/Stanislava Koblihová

Kroužek mladých hasičů má v Čimelicích dlouhou tradici. Přesto se vloni stalo, že ten dnes již předposlední, zanikl. Jeho obnovení se podařilo poměrně brzy, ale s novými členy. 

„Přijímáme děti od pěti let. Mám ale ještě jeden sen, a to sestavit přípravku, kde by byly ještě mladší děti společně s maminkami," svěřila se Anna Tesková. S dětmi se scházejí v klubovně místních dobrovolných hasičů každý pátek od 16 hodin, kde si malují a procvičují topografické značky, a v 17 hodin pak přecházejí do přilehlé sportovní haly, kde trénují sportovní dovednosti a hrají míčové hry. To platí pro zimní období.

Od jara do podzimu trénují venku, což děti nejvíce baví. „Předbíhají se, kdo bude první u hadice, a berou všechny úkoly strašně vážně. Zvlášť, když si vezmou na závodech uniformu, je na nich vidět, jak cítí velkou zodpovědnost, že reprezentují Čimelice, a jsou pyšní, že jsou hasiči," shodují se Anna Tesková a Matěj Směšný.

Vloni se sice děti teprve seznamovaly s hasičskou technikou, ale nevynechaly jediný závod. „První tři závody byly v květnu – v Křenovicích, pak bylo druhé okresní kolo závodů Plamen, kde si to děti vyzkoušely mimo soutěž, protože první kolo bylo předtím na podzim, a v Rakovicích, kde získaly druhé místo. V červnu se účastnily soutěže o Siko pohár Čimelice. V podzimním kole hry Plamen už byly děti celkově na 10. místě a ve štafetě dokonce na 4. a 5. místě," vyjmenovala Anna Tesková.

Letos plánují, stejně jako vloni v srpnu, týdenní soustředění ve Varvažově a chybět nebudou ani výlety. „Vloni jsme s dětmi byli na konci prázdnin v Přibyslavi na ukázce hasičských strojů a v říjnu nás pozval rybářský kroužek na výlet do Mydlovar do líhně jeseterů, na lovecký zámek Ohrada u Hluboké a do ZOO Ohrada," doplnili oba vedoucí.

Rodiče za kroužek neplatí nic, jen přispívají na výlety, na pobyt na soustředění a podobné akce. „Hasičské uniformy jsme dostali od místních dobrovolných hasičů, kteří je pořídili za peníze od sponzorů. Děti mají úžasné rodiče, kteří s námi spolupracují a jezdí na závody," dodala Anna Tesková. Snaží se dětem vštípit, že není důležité zvítězit, ale udržet si přátelský kolektiv, kde se může jeden na druhého spolehnout, což je při závodech i v životě úplně nejdůležitější.

Schůzky

Kroužek mladých hasičů v Čimelicích se schází každý týden v pátek od 16 hodin v klubovně místní hasičské zbrojnice. V zimě cvičí od 17 do 18 hodin ve sportovní hale, od jara do podzimu trénují především venku. Noví zájemci se mohou ještě hlásit, přibírají další členy.

Autor Stanislava Koblihová

Autor: Redakce

9.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Zásahy hasičů v úterý 16. ledna. Dopravní nehoda osobního vozidla u Chvalšin.
22

Jedenáct nehod za šest hodin

TCS Louisiana Písek zabodovala na mistrovství světa.
8

TCS Louisiana Písek zabodovala na mistrovství světa

Narodili se

Písecko - V písecké porodnici se v uplynulých dnech narodili:

V Čížové u špejcharu někdo poškrábal černé BMW

Čížová - Škodu předběžně odhadnutou na deset tisíc korun způsobil zatím nezjištěný vandal, který někdy v době od sobotního večera do pondělního dopoledne poškodil lak u osobního automobilu značky BMW 320 černé barvy.

Už nejsou mezi námi

Písecko - Na Písecku zemřeli:

Ministerstvo chystá prezentaci kvůli dálnici D4 v úseku Příbram - Písek

Jižní Čechy - Realizace prvního dálničního PPP projektu v České republice na dálnici D4 se přibližuje. Ministerstvo dopravy před vyhlášením zadávacího řízení uspořádá veřejnou prezentaci, která proběhne 12. února v prostorách ministerstva.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>