V říjnu vrátila Madeta po velké modernizaci závodu Pelhřimov na pulty obchodů čerstvé mléko, teď se vrací i čerstvá smetana, oblíbená pro svou kvalitu v domácnostech, velkých jídelnách, ale třeba i u cukrářů.

Není proto náhoda, že se tváří nových obalů stal známý cukrář Josef Maršálek. „Není tajemstvím, že rád peče z mléčných výrobků od Madety a nedá dopustit na Jihočeské máslo, mléko, smetanu nebo tvaroh. Od cukráře světového formátu, který pekl i pro anglickou královnu, je to pro Madetu ta nejvyšší pocta. Tento sympaťák se na vás usmívá z každé krabice čerstvého mléka,“ říká Táňa Szó, hlavní produktová manažerka Madety a připojuje, že i Josef Maršálek už se nemohl dočkat, až bude čerstvé mléko a hlavně čerstvá smetana zpět.

Známý pekař a cukrář Josef Maršálek, který se usadil s manželem na jihu Čech, nikdy na královnu Alžbětu II. nezapomene.
Pro královnu Alžbětu II. pekl vdolky i cukrář Maršálek. Končí jedna éra, říká

Produktový manažer Matěj Jiránek doplňuje, že jihočeské čerstvé mléko i smetanu z Madety si mohou zákazníci opět vychutnat po více než roce. Z obchodů zmizely z důvodu rozsáhlé modernizace pelhřimovského závodu Madety. „Nyní si můžete užít plnou chuť mléka a smetany zpracovaných tou nejmodernější technologií, navíc v nových ekologických obalech šetrných k přírodě,“ zdůrazňuje Matěj Jiránek s tím, že známá mlékárna se věnuje zpracování poctivého českého mléka více než 120 let.

S novým obalem šetříte přírodu

Pozitivní novinkou je také 100% recyklovatelný obal. Dřevo použité na jeho výrobu pochází ze šetrně obhospodařovaných lesů s jasným majitelem. „Obal splňuje také přísná kritéria Protokolu Carbon Neutral, díky kterým minimalizujeme naši uhlíkovou stopu. Tento obal můžete vhazovat do žlutého nebo oranžového kontejneru,“ říká tisková mluvčí Madety Marta Faktorová.

„Z původní linky odcházelo k našim zákazníků měsíčně více než 500 tisíc litrů čerstvého mléka. Nová linka má kapacitní možnosti násobně vyšší, takže určitě uspokojíme veškeré požadavky zákazníků,“ zmínila ještě na adresu parametrů linky.

Jihočeská Madeta z několika závodů zásobuje zákazníky oblíbenými výrobky od másel a sýrů přes tvarohy a lipánky až po různé druhy jogurtů, mléko či smetanu.