Jsou ve špatném stavu a rozhodně nejsou chloubou Milevska. Co čeká městské hotely Sport a Stadion? I jejich budoucnost řešili představitelé všech devíti stran a hnutí, které usilují o hlasy voličů v Milevsku, na úterní předvolební debatě v domě kultury.

Miroslav Doubek (Svobodní) je přesvědčený o tom, že za městské peníze se hotely zrekonstruovat nepodaří, spásou pro ně tak může být soukromý investor. „Vždycky dávám přednost výběrovému řízení čili soukromému subjektu," odpověděl Miroslav Doubek na to, kdo by měl hotely provozovat.

Lídr KDU-ČSL Martin Kostínek zastává jiný názor. Jako správce vidí městskou společnost SPOS, která má hotely nyní na starosti.
Ivan Radosta, jednička Jihočechů 2012, si nemyslí, že by se našly peníze na velkou rekonstrukci, proto považuje za správné řešení každým rokem opravit několik pokojů.

Dvojka kandidátky ANO 2011 v Milevsku Václav Málek jako naději pro hotely vnímá získání dotace. „Eventuálně rekonstrukci potom financovat z města. Provozovat by je měla společnost SPOS, která je pod kontrolou orgánů města," komentoval Václav Málek.
Lubomír Šrámek, lídr TOP 09, je také pro rekonstrukci hotelů. „Ale v žádném případě nejsem pro to, aby hotely provozovalo město nebo jeho organizace," řekl Lubomír Šrámek.

Naopak Bohuslav Beneš z KSČM se přiklání k tomu, aby hotely měla na starosti městská společnost. „Už jsme tam měli soukromníky, kteří to tam pěkně vybrali," argumentoval Bohuslav Beneš.

Podle Zdeňka Herouta z ODS není město tím, kdo by měl provozovat pohostinské a ubytovací služby. Přednost dává soukromému subjektu.

Lídr ČSSD Martin Třeštík považuje stejně jako ostatní za důležité, aby hotely prošly rekonstrukcí. „I když se domnívám, že bude těžké najít v rozpočtu peníze, budeme se muset ještě podívat po jiných zdrojích. Co se týče provozování, ideální by byl soukromý investor, ale obávám se, že v našich podmínkách a lokalitě se něco takového asi nepodaří. Navíc všechna doporučení, která jsme získali i z odborné sféry, říkají: Provozujte si to sami," řekl Martin Třeštík.

Podle webových stránek SPOSu společnost spravuje hotel Sport od 1. 1. 2009 a hotel Stadion od začátku roku 2011. Hotely mohou celkově ubytovat až sto dvacet lidí.