Stávající umělý povrch lyžařského svahu je nevyhovující a město ho chce vyměnit za nový, který bude možné využívat celoročně. Položení nového povrchu na ploše 91 x 15 metrů by vyšlo na 4,9 milionu korun bez daně, na což se Písek pokusí získat dotaci. Jak uvedla místostarostka Petra Trambová, město podá žádost do Dotačního programu Jihočeského kraje Podpora sportovní infrastruktury. "Dotace může činit až 80 procent uznatelných nákladů. Akci budeme realizovat v případě, že budeme úspěšní,“ podotkla místostarostka.

Písečtí hokejisté přehráli Benátky nad Jizerou 3:1. Ilustrační foto.
Písečtí hokejisté pokračují v krasojízdě, tentokrát porazili Benátky

Většina umělohmotného povrchu, který se na svah položil v roce 1976, je už za hranicí životnosti. Z technických důvodů se na něm lyžuje jen na podzim. Na zimu je na něj možné nasněžit umělý sníh, ale na jaře se musí povrch sbalit kvůli prorůstání trávy. Nový povrch, který dokáže podle místostarostky dokonale simulovat ježdění na sněhu, je možné využívat celoročně a není nutné jej složitě udržovat. „Modernizovaný svah by sloužil veřejnosti i sportovním oddílům," zmínila Petra Trambová s tím, že město má také vyjádření Svazu lyžařů ČR, který má zájem zde vytvořit tréninkové středisko mládeže pro letní přípravu v rámci celé ČR. "Lze tedy očekávat, že pokud bude písecký svah disponovat tímto povrchem, bude k nám svaz směřovat tréninky svých týmů,“ doplnila místostarostka.

Lyžařský areál postavený v roce 1976 si kdysi zahrál ve známém filmu Discopříběh. V roce 2018 prošel velkou rekonstrukcí za 15 milionů korun. Svah byl rozšířen, postavil se nový vlek s odbavovacím systémem, sjezdovka se osvětlila a vybavila systémem umělého zasněžování včetně sněžných děl. Svah měří zhruba 230 metrů. Nájemce, který lyžařský areál otevřel začátkem roku 2019, loni skončil a město nyní hledá nového provozovatele.