Výborné podmínky pro sjezdové lyžování hlásí sjezdovka v Záluží na Chyšecku. Vlek tu provozuje František Procházka. „Sezonu jsme zahájili ve čtvrtek, návštěvnost byla docela dobrá. Na sjezdovce leží zhruba dvacet až třicet centimetrů sněhu," řekl v pátek provozovatel.

Sto dvacet metrů dlouhá sjezdovka, kde najdou vyžití především  začínající lyžaři, je otevřena po celý týden,  od pondělí do pátku od 15 do 18 hodin a o víkendu od 10 do 16 hodin. „I letos tu budou mít výcvik děti ze školy z Chyšek. Přijedou v pondělí a v úterý," dodal František Procházka.

Na Chyšecku by měly být kvalitně připraveny i trasy pro běžkaře. „Budeme se zítra ráno snažit, aby většina z nich byla protažená," řekl  v pátek starosta Nadějkova Zdeněk Černý a dodal, že by zájemci o lyžování měli sledovat internetové stránky obce Nadějkov www.nadejkov.cz, kde najdou aktuální sněhové zpravodajství.

Z Chyšek se lyžaři mohou vydat na Nadějkov a Jistebnici, druhým směrem pak na Bezděkov a Monínec. „Na návsi vedle obchodu s potravinami je orientační tabule, kde je napsáno, kudy trasy vedou," připomněl chyšecký starosta Miroslav Maksa.

Ty se nacházejí na území  obcí Borotín, Jistebnice, Nadějkov, Sedlec-Prčice,  Střezimíř, Chyšky a Radkov a mají celkem délku zhruba 55 kilometrů. Trasy udržuje společenství obcí Čertovo Břemeno. Nadějkovsko a Chyšecko  je vhodné pro klasické lyžování,  stopy tu udržuje traktor. Na Jistebnicku mohou lyžaři i bruslit, údržbu stopy tu zajišťuje rolba.

Podle předpovědi  bude  o víkendu sněžit jen mírně.