Její křest se konal v úterý v podvečer v zaplněném přednáškovém sále Prácheňského muzea v Písku.

Úvod knihy napsali vedoucí TCS Louisiana Tom Dvořák a starostka města Písku Eva Vanžurová. Následující kapitoly se věnují tomu, jak se country tance dostaly do Čech, tedy díky zásluze Františka a Jasana Bonušových. Navazují informace o country bálech v Písku v osmdesátých letech a rozhovor se Sylvou Steierovou, zakladatelkou Oklahomy. Pak následuje z různých zdrojů sestavená kronika Oklahomy zachycující léta 1988 až 1999. Od toho roku na základě určitých změn soubor pokračuje pod názvem Louisiana. Nově vzniklá kronika nás dovede až do roku 2018 a mapuje úspěšnou cestu country tanečního souboru z Písku až k titulům mistrů světa v Line Dance. V této části knihy jsou také svědectví četných přispěvatelů v souboru působících či s ním spolupracujících.

Nad knihou převzali záštitu starostka Písku Eva Vanžurová a náměstek hejtmanky Jihočeského kraje Pavel Hroch. Oba se také stali kmotry nové knihy. Spolu s nimi uvedli dílo do světa Tomáš Franců, který stál u zrodu country bálů v Písku, Jitka Bonušová, snacha zakladatele country tanců v České republice, a samozřejmě Tom Dvořák, který slavnostním podvečerem provázal.

TCS Louisiana ale křtem nekončí. Slavit bude celý víkend. Chystá řadu workshopů i výroční country bál, který se uskuteční v sobotu večer v píseckém kulturním domě.