Oblastní charita Písek rozšířila od začátku října své působení také o Mirovicko. Bude tam poskytovat lidem v jejich prostředí terénní pečovatelské služby.

Služba poskytuje: Úklid domácnosti, nákupy, pomoc při hygieně a další služby dle platného ceníku 120 korun za hodinu. Zájemci o péči se mohou hlásit na tel. 731 598 977.

„V současné době tam dojíždím zatím za jedním klientem, který vyžaduje čtyřhodinovou péči. V minulosti se na nás odtud ale obracelo více zájemců. Bohužel jsme tehdy neměli tak velkou kapacitu, abychom mohli služby zajišťovat až tam,“ uvedla sociální pracovnice charity Martina Zacharová. Teď jsou na rozšíření služeb na Mirovicku připravení. Pro případ, že by se přihlásilo zájemců více, jedná písecká charita s vedením města o prostorech pro své zázemí.

Navíc tam hledá mezi místními do svých řad také novou sociální pracovnici, aby nebylo třeba dojíždět za klienty až z Písku. „Terénní pečovatelské služby jsme připraveni zajišťovat u lidí v jejich domácím prostředí nejen v Mirovicích, ale také v okolních obcích,“ dodala Martina Zacharová.