„Budeme se věnovat pravidelné údržbě projekčních přístrojů, generálnímu úklid kina a dalších prostorů a přilehlé galerie Portyč,” uvedla vedoucí píseckých kin z Centra kultury Písek Iveta Hodoušová. Důvody jsou ekonomické. „V pondělí chodí do kina nejméně lidí,” dodala Hodoušová.

Kino ale čekají v rámci nové koncepce i další změny. „V úterý a ve středu budeme promítat pouze od 20 hodin s tím, že úterní večer bude patřit Art filmu, tedy projekcím pro náročnějšího diváka,” vysvětlila Iveta Hodoušová.

Úspěšný projekt Bio senior, tedy dopolední zlevněné promítání pro důchodce, bude pokračovat i v příštím roce, ale v jinou dobu. „Bio senior se přesouvá z poslední středy v měsíci na poslední čtvrtek v měsíci,” potvrdila vedoucí kina.

„Středeční Bijásek pro nejmenší bude přeložen ze středy na čtvrtek, čas začátku projekcí od půl čtvrté odpoledne zůstává zachován. Od čtvrtka do neděle se bude promítat minimálně dvakrát denně v 17.30 a 20 hodin, o víkendech případně i vícekrát, vhodné tituly zařadíme i na noční projekce od 22 hodin,” vysvětlila Hodoušová.

Od začátku roku se bude promítat i více filmů pro děti. „Rozšířenou nabídkou školních projekcí reagujeme na vzrůstající poptávku ze stran mateřských, základních i středních škol. Technologie 3D nabízí velké možnosti hlavně ve výukových programech,” dodala Iveta Hodoušová.

Dobrou zprávou je, že vstupné se zvyšovat nebude. „Držíme ho na nejnižší možné úrovni,” sdělila Hodoušová.