Tohoto táborového kurzu, o který je každý rok stále větší zájem, se letos zúčastnilo 60 dětí ve věku 5 - 14 let. A program měly doslova nabitý, vždyť kromě výuky základních technik standardních a latinskoamerických tanců, moderního street dance či baletu, nechyběly ani rukodělné práce (tvorba papírových baletek, zdobení perníčků), procházky do města (účast na akci Písek na laně) a hry. Taneční kurz vedly zkušené lektorky Gabriela Kroutilová (absolventka taneční konzervatoře Duncan centre Praha) a Tamara Houdková (držitelka mezinárodní třídy v latinskoamerických a standardních tancích, trenérka a porotkyně III. třídy).

Celý týden se nesl v duchu pohádky Louskáček a čtyři říše a vyvrcholil pátečním dvouhodinovým tanečním programem na Louskáčkově kouzelném bále. V rámci programu se hlavně tancovalo - samba, mazurka, country tance, rakeťák, ale i další. Nejen účastnice této letní školy, ale i přítomní diváci zatleskali baletním ukázkám dvou dívek, účastnic LTŠ, a stejně jako v loňském roce, i letos nadchlo publikum taneční vystoupení, s nímž se představili sourozenci Viktor a Tamara Houdkovi.

Dále se konaly soutěže o ceny a velká pozornost se pak soustředila na vyhlášení korunovace královny Letní taneční školy. Letošními královnami se v jednotlivých věkových kategoriích staly Anna Rybáková, Ella Hemrlová, Kateřina Spěšná a Anna Parýzková, titul Sympatie LTŠ získala Berenika Trůblová. A došlo i na tanec účastnic školy s některým se svých rodičů, prarodičů či sourozencem, konkrétně se jednalo o mazurku, a bylo se na co dívat.

Po skončení plesu nastalo loučení. A to nejen s lektorkami taneční školy, ale loučila se i děvčata mezi sebou a slibovala si, že za rok se v Písku opět sejdou.

František Bořánek