Další příležitost k zajímavému letnímu setkání pro obyvatele a návštěvníky Písku na sobotu 18. července připravují Přátelé Kamenného mostu.

Všem příchozím nabízejí před domem U Slona v dolní části Fügnerova náměstí příležitost se se skleničkou dobrého vína nebo piva vrátit do období První republiky. „Najdete-li doma kostým, který se do tohoto období hodí, neváhejte a přijďte v něm v sobotu ke Kamennému mostu. Vyzkoušeli jsme si to už loni a věřte, že to stojí za to," ujišťuje Hana Šebestová ze spolku Přátelé Kamenného mostu.

Program začne v 18 hodin koncertem vokálního seskupení His Masters Voice Band z Tábora a tanečním vystoupením s názvem Tančírna v podání T-Dance Písek. „Nejen dámy určitě zaujme módní přehlídka originálních květinových klobouků, paraplíček a vějířů, které pro ně přiveze Jana Skácelová z Brna. Mohou se v nich vyfotit, koupit si je a třeba se jako manekýnky dokonce zúčastnit přehlídky," doplnila Hana Šebestová.

Účastníci slavnosti si poslechnou hudbu Honzy Kašpárka a mohou i tančit. Pokud si tanečními kroky nejsou příliš jistí, přiučí se mnohému v Tančírně od členů T-Dance. Ale to zdaleka není z programu Letní slavnosti na Kamenném mostě všechno.

Ve dvoře domu U Slona bude k vidění výstava píseckého fotografa Vladimíra Homoly. „Určitě se tam zastavte, prohlédněte si fotky i krásný dvorek, který bychom v budoucnu chtěli otevřít veřejnosti častěji," dodala za spolek Přátelé Kamenného mostu Lenka Krejčová.

Návštěvníci slavnosti se nemusí rozcházet ani tehdy, až se setmí. To totiž bude ten pravý čas pro kino.

Jiří Hladký provede svými obrázky a hezkým povídáním po píseckých kostelích a jistě opět ukáže spoustu zajímavostí z regionu.