Letošní festival přináší řadu novinek. Poprvé se uskuteční na třech místech. V milevském parku Bažantnice v těsném sousedství premonstrátského kláštera se ve čtvrtek 19. července odehraje úvodní festivalový den s názvem Jonášův plácek zaměřený na alternativní a undergroundovou hudební a divadelní scénu. Vystoupí například Znouzectnost nebo Please The Trees. Součástí programu bude dobročinná sbírka pro Domov pro osoby se zdravotním postižením ve Zběšičkách.

Hlavní program se bude konat v Přeštěnici. Připraveny jsou tři scény – Rockstage, Help Music Stage a Muzikus & SAI Stage. Kromě tradičních festivalových skupin, jako je například Vypsaná fixa, UDG, Prague Conspiracy, Jaksi Taksi, Pub Animals nebo Tleskač, přináší program další zajímavé hosty ze zahraničí.

V pátek vystoupí slovenská zpěvačka a herečka Dorota Nvotová v doprovodu nejlepší nepálské rockové skupiny The Edge, v sobotu dorazí německý reggae zpěvák Jahcoustix nebo francouzská hardrocková skupina Bloody Mary. Dramaturgie letošního festivalu sází také na nová jména, která se na akci nominovala z různých soutěží. Vítězové soutěže Expedice Přeštěnice, Šance Muzikus, Skutečné ligy nebo Startér XT3 se představí na Muzikus & SAI Stage. Svou scénu bude na festivalu mít také projekt HelpMusic, který nabídne nabitý lineup složený z klubových kapel, jako jsou například Airfare, Goodfellas, O5 a Radeček, Matahari, Totální nasazení nebo populární Doga. „Chceme být pestrým festivalem, který sází především na klubovou hudbu," okomentoval cíle dramaturgie Josef Kašpar.

Účastníci se také mohou těšit na řadu doprovodných akcí. Novinkou v programu je Open Air Dirt Jam v BMX a MTB Freestyle, kvůli kterému vznikla přímo v areálu jezdecká dráha.

Festival bude zakončen v neděli 22. července v amfiteátru Domu kultury v Milevsku.