Letadlo v sobotu přepraví první letošní turisty z letiště České Budějovice na dovolenou do turecké Antalye. Jejich let odstartuje v půl jedenácté večer. „Je skvělé, že je ta možnost letět z Českých Budějovic, jsme z Prachatic a máme to sem kousek. Co jsem koukala, tak v Antalyi je už nějakých 28 stupňů a moře má asi 23 stupňů, takže bude osvěžující. Byla jsem v Turecku už pětkrát a je to taková jistota, kvalitní služby, relativně čisto a dá se tam dobře nakupovat,“ řekla Deníku jedna z dovolenkářek Hana Jakšová, které na cestě do Turecka dělala společnost kamarádka.

„Letím úplně poprvé letadlem, do té doby jsem cestovala s manželem jen po Evropě po zemi. Jsem z toho nervózní, ale zároveň se moc se těším a doufám, že vše bude dobré. Letím s kamarádkou a u ní mám podporu,“ svěřila se Vlasta Študlarová. Z Jindřichova Hradce přijela na českobudějovické letiště také Renata Plachá. „Je to moje druhá cesta do Turecka, mám na této zemi ráda nákupy a služby na vysoké úrovni. Když si vyberete pětihvězdičkový hotel, tak dovolená nemá chybu, dobré jídlo, čisto a uklizeno, starají se o vás, prostě všechno perfektní. Moc se těším, budeme mít pěkně a teplo,“ dodala další z cestujících.

Letadla letos budou startovat z českobudějovického letiště každý den, v sezóně půjde většinou o dva lety, někdy ale i tři denně. Mezi cílové destinace v sezóně 2024 přibyly Mallorca, Bulharsko a Tunisko, zůstávají Řecko a Turecko.

Zdroj: Deník/Jana Urbanová

Vedle Čedoku budou z Českých Budějovic turisté létat i s Exim Tours ze skupiny Der Touristik Eastern Europe. Dopravci se na letištní ploše vystřídají celkem čtyři, půjde o Smartwings, Corendon, Freebird a Fly Lili. Letiště má v plánu letos přepravit až 80 tisíc cestujících.