Nápad na lesní stezku se objevil už v posledním ročníku participativního rozpočtu, avšak nezískal dostatečnou podporu. Město si ho tedy vzalo za svůj. „Něco podobného máme v hlavě už delší dobu. Když se nyní otevřela možnost získání dotace, je vhodný čas na realizaci," poznamenal místostarosta Písku Josef Soumar s tím, že radní města na svém posledním jednání projekt posvětili.

Lesní stezka s Pimonem od Vodáka k Živci, jak má znít její název, povede podél silnice na Živec, kudy jezdí od loňského roku také městská hromadná doprava. V současné době je tady zpevněná cesta se třemi lavičkami, které už ale dosluhují. Nově by tady měly být prolézačky a další turistické doprovodné prvky. Vše by mělo být ze dřeva a konstrukčně blízké přírodě. Stanoviště budou zaměřená především na děti. „Vytipovali jsme část lesa, který není chráněný ani hospodářský. Jedná se o klasický příměstský les, který je pro tyto aktivity vhodný," uvedl místostarosta.

Studie výstavby nových bytových domů na sídlišti Jih v Písku.
Investor měl velké plány na sídlišti Jih, je v insolvenci. Co bude s Družbou?

Město bude na lesní stezku o délce 1,2 kilometru žádat o dotaci, která může pokrýt až 85 procent nákladů. Ani pokud ji nezíská, ale neplánuje od záměru ustoupit.

Sportovních či naučných stezek pro děti i dospělé je v okolí Písku několik. Pokud jde o Písecké hory, nejintenzivněji využívanou částí lesů pro veřejnost jsou takzvané příměstské lesy. Jsou to části bezprostředně navazující na lidská obydlí, tedy Amerika, Hradiště a Václavské skály. Kromě stezek je zde také mnoho laviček či přístřešků.