Hůrecká cesta čp. 227 – adresa, která není pro děti a mládež z Milevska neznámá. Sídlí tu Nízkoprahové zařízení sv. Františka z Assisi neboli klub Fanouš. Funguje od začátku srpna.

„Zprvu jsme se potýkali s věkovou hranicí a celkovým nastavením služby. Dneska se Fanouš těší zájmu dětí. Pravidelně chodí skupinka šesti dětí, které využívají počítač, fotbálek a hlavně hudební zkušebnu. O hudební zkušebnu je veliký zájem, ale není ještě zcela vybavena – chybí bicí souprava a elektrická kytara," shrnula ve čtvrtek sociální pracovnice Hana Filová, která v nízkoprahovém zařízení pracuje.

Klub Fanouš je určen pro děti a mladé od deseti do šestadvaceti let. Kromě zábavy jim dvě pracovnice pomohou řešit rodinné či školní problémy.

Během srpna je zařízení, které provozuje Farní charita Milevsko, otevřeno pondělky, úterky a čtvrtky odpoledne. Od září to bude každý všední den.

„Zájem je také o tvořivé středeční odpoledne v rámci služby Rozárka, což je další ze služeb charity. Jedná se o charitní terénní službu pro rodiny s dětmi. Tvořit do Fanouše chodí okolo deseti dětí, které nemohou kvůli věku využívat klub v jiné dny. Klubem prozatím prošlo celkem devět dětí v celkové návštěvnosti čtyřiadvacet. Nejčastějšími tématy je vzájemná spolupráce, nastavení pravidel klubu, jak zahnat prázdninovou nudu a jak si najít kamarády," dodává Hana Filová s tím, že věří, že si Fanouš v Milevsku najde své místo.

V Písku stejné zařízení funguje více než deset let.