Podle starosty Ivana Radosty je nutné řešit objížďky s dostatečným předstihem. „Řekli jsme si, že to, co se dělo loni, se nebude opakovat. Potřebujeme vybudovat komunikaci včas, aby lidé, kterých se rekonstrukce dotkne, mohli využívat objízdné trasy – neříkám, že luxusní – ale aby se mohli do svých domovů dostat po solidní cestě," reagoval Ivan Radosta (Jihočeši 2012) na problémy během loňské rekonstrukce.

Město proto už zahájilo jednání s majiteli pozemků v lokalitě Cukavu. Tady má město cestu – spojnici mezi křižovatkou Hajda a kruhovým objezdem Cukava – a podle slov místostarosty Martina Třeštíka ji potřebuje pro objížďku rozšířit. „Je úzká, takže by nedovolila vyhnout se dvěma autům," řekl místostarosta Martin Třeštík.

Milevsko s majitelkou jednalo o bezúplatné směně 460 metrů čtverečních. Ta na ni kývla. „Tato směna problém ještě nevyřeší. Ještě tu bude úsek, ve kterém máme po obou stranách vlastníky, kteří směně nejsou zatím nakloněni," řekl místostarosta s tím, že je město zatím vyzvalo jen dopisem a ještě s nimi osobně nejednalo.

Kdyby další majitelé na směnu nepřistoupili, objízdnou trasu by to podle Martina Třeštíka ohrozit nemělo. Někde by cesta byla dvoumístná, jinde užší.

Město uvažuje o tom, že by tu vybudovaná cesta zůstala trvale. „Bylo by to výhodné ve všech směrech. Dělat provizorní spojnici za 900 tisíc korun by byl velký luxus," řekl Martin Třeštík.

Směnou pozemků se budou zabývat zastupitelé.