„Museli jsme to dělat na etapy, jelikož to financujeme ze svého," vysvětlil starosta města Zdeněk Bárta. Letošní část opravy přišla na tři sta tisíc korun.

„Kromě krytiny se měnily všechny latě a okapy, navíc střecha dostala difuzní fólii. Samozřejmostí jsou nové střešní výlezy a systém odvětrávání půdního prostoru," informovala zastupitelka Mirovic Marie Hrdinová.

Kulturní dům tvoří tři funkčně oddělené části. „V dalších letech bychom rádi opravili střechu i nad tělocvičnou a nad restauračním zařízením. Tam je to stejné, jako byla zrekonstruovaná část, střecha je stará a špatná. Pochopitelně bude záležet na penězích," komentoval starosta města.

Podle jeho slov mají problém všechny staré budovy, o které se roky nikdo nestaral, a teď si to vybírá svou daň. „Jen za posledních dvacet let, co jsem na městě, už jsme do kulturního domu nasypali kolem deseti milionů korun. Dělali jsme nové topení, zateplení stropů, měnili okna, opravili tělocvičnu, dolní kabiny i sprchy. Všechno je nové," doplnil Zdeněk Bárta.

Na druhou stranu se ale investice vyplatí, jelikož kulturní dům je v Mirovicích plně využívaný. Mají zde zázemí sokolové, fotbalisté, je tady posilovna, cvičí zde děti ze základní školy a nyní i dobře funguje restaurace.