Kovářov – Možná už v květnu zahájí v Kovářově  velkou rekonstrukci školní kuchyně. Během ní nebudou moci kuchařky vařit v současných prostorách a pro žáky to znamená, že budou na obědy docházet.

Obec a škola už ví kam. „Řešení, jak stravovat děti, jsme našli. Restaurace v kulturním domě nemá pronajímatele, takže bychom do ní dočasně přemístili vývařovnu kuchyně," vysvětlil starosta Kovářova Pavel Hroch.

Plán vítá i ředitel školy Libor Mandovec.  „Už před dvěma roky jsme měli rekonstrukci školní kuchyně uskutečnit, ale protiradonové zásahy ji odložily. Tehdy  jsme plánovali, že by se žáci stravovali v mateřské škole. Předjednali jsme to s hygienou a s krajským úřadem, ale bylo by to náročnější i pro školku. Současné řešení je nejlepší, které máme k dispozici," řekl ředitel Libor Mandovec, který je velmi rád, že se kuchyně dočká vylepšení. 
  Jak doplnil, ze školy do restaurace v kulturním domě to není daleko. Výrazně blíže než do školky.

Žáci do restaurace, která  je od školy vzdálená zhruba tři sta metrů, budou docházet s učiteli či dalšími pracovníky školy.  „To by už zařídila škola, která by sestavila rozvrh," podotkl  Pavel Hroch.

Kovářov  ještě čeká jednání s hygienou. „Ve středu mám setkání, abychom si to vyjasnili a odsouhlasili náš projekt,"  řekl starosta, který by byl rád, kdyby modernizaci školní kuchyně přes prázdniny dokončili.

Její začátek plánují na květen záměrně. „Je to poměrně rozsáhlá rekonstrukce, takže chceme raději dřív začít," objasnil starosta. Tím, že práce zahrnují nové rozvody, obklady, dlažbu, ale i výměnu zařízení, je nutné dodržovat harmonogram akcí, aby na sebe navazovaly.
Z obecního rozpočtu na rekonstrukci kuchyně půjdou více než čtyři miliony korun.

Ve školní kuchyni vaří obědy pro žáky a pro důchodce z místního domu s pečovatelskou službou a obědy z jídelny také rozváží terénní pečovatelská služba. Podle slov starosty kuchařky denně připraví  zhruba dvě stě porcí.