Které místo v našem městě máte nejraději a proč?
Kde to mám v Písku nejraději? Krásných míst je mnoho – okolí staré elektrárny, písecké mosty, Putimská brána a další. Rád si zajdu k Sulanovi na makrely. Kdybych ale měl říci jen jedno místo, neváhám a povím kostelní věž.

Jsem protestant, ale právě věž korunuje celé město. Nebýt věží, některá města byste si i spletli. Věž dohlíží celá staletí na všechny, věřícím i nevěřícím ukazuje, jak nám běží čas. Jako dítě si pamatuji, že když se vjíždělo do města, bývala věž jaksi ve středu silnice.

Proč se vaše firma jmenuje zrovna AKTIV a čím se živíte?
Nerad mluvím o svém podnikání, protože existují větší, úspěšnější společnosti. Když jsem vymýšlel jméno firmy, chtěl jsem si do vínku dát aktivitu, snahu, proto se firma jmenuje AKTIV, zdravotnické potřeby.

Mám rád aktivitu ve všem. Chci vše dělat na plné pecky. Když nám například někdo zavolá ze Zlína, že něco potřebuje vědět o elektrickém vozíku, neposíláme kilogram katalogů, ale přijedeme k nim a pár vozíčků si mohou vyzkoušet. Půjčování kompenzačních potřeb nabízíme po celé České republice. Když se to vyplatí, nebo i nevyplatí. Do internetové adresy jsem dokonce vtěsnal i jméno svého města.

Chtěl byste být politikem?
Politika mne zajímá, ale politikem bych být nechtěl. Dnešní svět je minimálně v padesáti odstínech šedi. Kdo se v tom má vyznat? Mnoho politiků nemá kupodivu vůbec vlastní názor.

Kdybyste mohl něco změnit v životě, kde byste změnu udělal a kde ne?
Možná bych chtěl být méně aktivní, podnikání v České republice není žádný med. Více bych se staral o své zdraví, udělal bych si více času na přátele.
Co bych neměnil? Jsem šťastně ženatý, jsem rád tátou. Nejlepší věci jsem vždy dostal shůry. A nemyslím tím z písecké věže, ale od Pána Ježíše, kterého se snažím poslouchat.

Vaše děti chodí do křesťanské ZŠ Cesta. Proč?
V té škole jsem až po uši. Chodí tam mé děti, manželka tam učí prvňáky.

Doufám, že se v dobré škole děti mohou naučit nejen matematiku, geometrii a zeměpis, ale budou také mít příležitost přivonět k životu. Budou vedeny k hodnotám a odvaze, které je v dnešním šedém světě tak málo.

Medailonek Davida Pospíchala: Narodil se v roce 1972. Je ženatý, má dvojčata Anežku a Vítka a mladšího Kristiána.
Podniká ve zdravotnické technice. Rád tráví čas v přírodě, rád cestuje a je vášnivým čtenářem.

David Pospíchal předává štafetu Jiřímu Myslivci.