Vzhled provizorního kruhového objezdu u Bažantnice dál budí emoce. Byl označen za ostudu města a letos se jí Milevsko, jak už Písecký deník informoval, nezbaví. Debata o zahájení prací se rozvířila i na posledním zasedání zastupitelů. Zdeněk Hobzek se zajímal o to, proč a dokdy se odkládají práce na kruhovém objezdu, který měl letos získat finální podobu.

Radní Miroslav Doubek, který má na starosti investice, vysvětlil, že problémem jsou peníze, projekt je v závěrečné fázi přípravy. „Snažíme se, aby Jihočeský kraj uhradil větší část investice a s ohledem na zařazení do rozpočtu kraje to nestihnou v letošním roce," upřesnil s tím, že tedy nemá cenu rezervovat v rozpočtu spoluúčast města ve výši čtvrt milionu korun.

Podle něj by práce na kruhovém objezdu měly být záležitostí příštího roku. Město by mělo zaplatit obrubníky a chodníky a Jihočeský kraj okruží kruhového objezdu. Zeleň a veřejné osvětlení budou záležitostí města.

Obyvatel Martin Smrček se zase ptal na to, jak to vypadá s uvažovanou kruhovou křižovatkou u čerpací stanice Benzina v ulici Čs. legií. Miroslav Doubek upozornil na to, že bude nutné jednat o pozemcích, které nejsou v majetku města. „Je to otázka jednání, budeme se snažit kruhový objezd vybudovat v tomto volebním období," nastínil plány radní.

Kdyby se to podařilo, byl by spokojený i místostarosta Martin Třeštík. „Budu rád, kdybychom ve spolupráci s krajem dokázali postavit okružní křižovatku na písecké výpadovce u čerpací stanice. Byl by to základ pro vybudování silniční propojky odtud ke Švermově ulici," řekl Martin Třeštík.
Kruhová křižovatka – historicky první v Milevsku – vznikla u Bažantnice v roce 2013 kvůli výstavbě nového mostu na silnici první třídy. Po jejím skončení se Milevští rozhodli kruháč na místě ponechat. Podle nich přispívá ke zklidnění dopravy.