Návštěvníci zoo ale tento rok neuvidí ani všech současných dvaadvacet druhů krokodýlů, jelikož se po loňském uzavření jedné části letos na jaře uzavře i další část s terárii. Potřebuje rekonstrukci.

„V době, kdy jsme stavěli první a druhou část zoo, jsme neměli příliš mnoho zkušeností. Obdobná zoo v Čechách nebyla a stále není, měli jsme i omezené finance, stavěli jsme svépomocí. Z toho důvodu nyní v nejstarší části zoo prosakuje voda zdí a dochází k velkým únikům tepla," vysvětlil důvod rekonstrukce ředitel zoo Miroslav Procházka.

Kromě toho zvířata ve starých teráriích dorostla a jejich prostory jim začaly být těsné.

Předloni navštívila krokodýlí zoo Ivana Novotná (46) 
z Písku. „Nejvíc se mi líbilo, jak dokázal průvodce mluvit 
o krokodýlech, to bylo zajímavé. Naopak prostředí mě příliš nezaujalo, nevadilo by to trochu zvelebit," řekla Ivana Novotná.

Krokodýlí zoo žádá na rekonstrukci o dotaci z Regionálního operačního programu. „V dubnu zjistíme, zda jsme uspěli. Pokud bychom dotaci nedostali, výrazně by se prodloužila doba potřebná k rekonstrukci zoo, museli bychom finance na opravu získat jinde," uvedl Miroslav Procházka.

Rekonstrukce přinese nejen znovuotevření nejstarší části zoo, ale vznikne i několik nových terárií pro nové druhy zvířat jako ježury, kriticky ohrožené želvy, varany a jedovaté hady.