Mimoúrovňové řešení křižovatky uvítá snad každý, komu kdy zkřížila cestu. „Je to hrozné místo. Provoz je tady šílený, kolikrát tu stojí dlouhé kolony aut a o bezpečnosti křižovatky ani nemluvím. Měla by být podle mě prioritou," řekla starostka Letů Blanka Hlavínová s tím, že doufá v brzké vybudování přemostění křižovatky.

Toho se ale podle Josefa Pešla, vedoucího jihočeské pobočky Ředitelství silnic a dálnic, jen tak nedočkáme. „Máme sice stavební povolení i vykoupené všechny pozemky, ale čekáme na peníze. V prvním návrhu rozpočtu tahle akce není. Z naší strany je jinak všechno připravené," konstatoval.

Na přemostění křižovatky se těší i starostka Horosedel Lada Hašková. „Je hrozné odtud každou chvíli slyšet sirény. Je to nebezpečná křižovatka a mělo by se s tím něco dělat. Vždyť už je to tam i vytýčené, tak snad brzy začnou," zmínila.

K mimoúrovňovému řešení křižovatky se staví kladně také policie. „Jde o velmi vytížený úsek silnice s hustou osobní i kamionovou dopravou. Řidiči jedoucí ve směru od Tábora na Plzeň jedou po hlavní silnici a právě u letovské křižovatky se pro ně mění přednost. Křižovatka je sice na první pohled přehledná, přesto se zde stávají často krizové situace," řekla písecká policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Přemostění křižovatky vyřeší kromě bezpečnosti také plynulost dopravy.

Křižovatka u Letů leží na rychlostní komunikaci R4 a spojuje trasu z Tábora na Plzeň a z Písku na Prahu. Jde tedy o dopravně  velmi vytížený úsek. Křižovatka by se měla dočkat přemostění.