Do rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury na rok 2012 a další léta se dostalo financování mimoúrovňové křižovatky na tomto místě. Ta by měla vyjít na 60 milionů korun.

Křižovatkou vedoucí směrem z Písku na Prahu projedou denně tisíce aut. Podle sčítání dopravy provedeného Ředitelstvím silnic a dálnic v roce 2010 projelo za 24 hodin křižovatkou 11 tisíc vozidel od Prahy, 10 tisíc od Písku, 2700 od Letů a 3400 od Mirovic.

„Úprava nevyhovujícího křížení dvou páteřních komunikací umožní vybudování zamýšleného obchvatu Čimelic a stane se klíčovou stavbou rychlostní komunikace R4 spojující jižní Čechy s Prahou,“ uvedl jihočeský poslanec za ODS Václav Baštýř.

Lepší zabezpečení křižovatky je dobrým nápadem i podle policie. Tato křižovatka totiž i podle statistik patří mezi místa, kterým je lepší se vyhnout. „Řidiči vidí daleko a proto mají problém odhadnout vzdálenost a rychlost protijedoucího auta. Letos se na této křižovatce stalo šest větších nehod, z toho čtyři s těžkými zraněními. To je ale zlomek celkového počtu nehod, většinu jich řeší řidiči s pomocí euroformuláře,” řekla mluvčí písecké policie Kamila Ingrišová.

V roce 2012 půjde na zahájení stavebních prací na letské křižovatce deset milionů korun a v roce 2013 dalších padesát milionů korun.