Muž si myslel, že ho někdo sleduje

Písek – V prostoru vnitrobloku v Žižkově ulici se nachází  muž, který se chová divným způsobem. Toto oznámení přijala městská policie a vyrazila na místo, kde uvedeného muže zadržela. Muž z Písku při podání vysvětlení uvedl, že byl pronásledován nějakým mužem, a proto byl nucen přeskočit několik zdí v tomto prostoru, aby se před ním skryl. Hlídka muže požádala o setrvání na místě a přivolala hlídku Policie ČR, která si událost převzala. Dodatečně bylo zjištěno, že se jedná o muže léčeného pravidelně z psychických potíží. Byl tedy převezen do psychiatrické nemocnice v Písku.

Auto skončilo v úterý ráno na střeše

Zlivice – Všechny složky integrovaného záchranného systému vyjely v úterý ráno do Zlivic u Čížové, kde havaroval osobní automobil. Nehoda byla ohlášena s možným vyproštěním zraněných osob. Průzkum na místě nehody ukázal, že havarované auto je převrácené na střechu a jeho osádka vyvázla nakonec bez zranění. „Vyproštění nebylo potřeba. Hasiči u auta provedli protipožární opatření a opatření k zamezení úniku provozních kapalin," popsala zásah z pohledu hasičů jejich mluvčí Vendula Matějů. 

Ležel na chodníku a inhaloval

Písek – Strážník nalezl během obchůzky v ulici Na Stínadlech ležící osobu na chodníku, která inhalovala neznámou látku z igelitového sáčku. U muže byla provedena kontrola totožnosti a za přestupkové jednání dostal maximální blokovou pokutu pět tisíc korun. Lékařské ošetření nebo převoz do protialkoholní záchytné stanice nebyl nutný.

Muž měl vyhrožovat přítelkyni

Orlík nad Vltavou – V policejní cele skončil muž, který v neděli vyhrožoval své přítelkyni v Orlíku nad Vltavou. Policisty na místo přivolala mužova přítelkyně, která se obávala o svůj život, a ti využili  institutu vykázání a muž  se tak několik dní nesmí do společného bytu vrátit.

Z domu zmizely televize i fotoaparát

Čimelice  – Ve dvou domech v Čimelicích škodil a kradl zloděj. Za sebou nechal škodu 105 tisíc korun. Podle mluvčí písecké policie Kamily Čuřínové Ingrišové  se pachatel do prvního objektu dostal poté, co vypáčil dveře. „Vnikl dovnitř a odcizil zde dva televizory a fotoaparát  s objektivem. V druhém domě překonal okno, interiér prohledal, ale nic neodcizil. Poškodil ale rámy a křídla oken, francouzských i vstupních dveří a způsobil vysokou škodu," uvedla.

Měli konflikt a poprali se

Písek – Strážníci přijali oznámení, že poblíž ulice 17. listopadu se vzájemně napadají dva mladíci. Na místě hlídka našla dva mladíky z Putimi a Mladé Boleslavi. Oba se při podání vysvětlení doznali, že měli konflikt a vzájemně se napadli. Hlídka oba mladíky upozornila na jejich nevhodné chování a z místa je vykázala. Dále je seznámila s možností dořešit věc podáním oznámení. Oba však odmítli. Na místě nedošlo k žádné škodě na majetku a ani ke zranění.

Otevřel lahve alkoholu a nezaplatil

Písek – V Kauflandu přistihl pracovník bezpečnostní služby zloděje. Na místo se dostavili strážníci, kteří zjistili, že pachatel – muž z Písku – otevřel několik lahví alkoholu a odmítl je následně zaplatit. Škoda byla 442 korun. Lustrací bylo zjištěno, že muž byl na území ČR v posledních třech letech za takový čin potrestán nebo odsouzen. Pro podezření ze spáchání trestného činu byl muž předán Policii ČR.