Ukradené kolo se vrátilo majiteli

Písek – Před prodejnou v Budovcově ulici někdo odcizil jednomu ze zákazníků kolo, oznámil muž na městskou policii. Sdělil, že se jednalo o kolo modré barvy. Před příjezdem hlídky na místo bylo přijato oznámení, že ve vnitrobloku Gregorovy ulice je nějaký bezdomovec, který se zde snaží odmontovat zámek z kola. V uvedeném vnitrobloku hlídka zadržela muže z Písku. Ten zde rozebíral uzamčené kolo modré barvy. Měl demontovanou sedačku a snažil se sundat zadní kolo. Vzhledem k těmto skutečnostem byl zpětně kontaktován oznamovatel ztráty kola. Ten se na místo dostavil i s jeho majitelem. Oba muži potvrdili, že se jedná o zcizené kolo z Budovcovy ulice. Jelikož šlo o jízdní kolo v hodnotě do pěti tisíc korun, dopustil se muž přestupkového jednání, za které mu byla uložena bloková pokuta ve výši pět tisíc korun. Jízdní kolo bylo vráceno majiteli.

V podnapilém stavu ležel u lávky

Písek – Strážník MP, který byl mimo službu, oznámil, že na zemi na odstavném parkovišti v Jablonského ulici poblíž lávky leží v podnapilém stavu nějaký muž. Na místě hlídka kontaktovala oznamovatele události. Ten uvedl, že na parkovišti zaparkoval své vozidlo a chtěl odejít domů. V tuto dobu zjistil, že poblíž lávky zde leží muž v podnapilém stavu. Ve společnosti oznamovatele se nacházeli dva svědkové události. Jeden ze svědků uvedl, že byl svědkem události, kdy muž procházel mezi zaparkovanými automobily. Zcela zřetelně viděl, jak zcizil okrasné poklice a střešní anténu. Událost bude dořešena ve správním řízení na MÚ Písek. Hlídka také kontaktovala provozovatele vozidel, ze kterých muž věci zcizil a ty jim vrátila. 

Seniorka zabloudila na městský úřad

Písek – Pracovnice MÚ Písek oznámila, že je na podatelně neznámá žena, která se údajně ztratila. Na místo se dostavila hlídka MP, která ženu převzala a podle identifikačního náramku na ruce zjistila, že bydlí v domě pro seniory v Čechově ulici. Hlídka ženu naložila do služebního vozidla a převezla do uvedeného domova, kde ji předala personálu.

Nákladní auto narazilo do stromu

Hrejkovice – U Hrejkovic sjel včera ráno ze silnice nákladní automobil a narazil do stromu. Na místě zasahovali i profesionální hasiči. „Řidič byl v době příjezdu hasičů v péči zdravotníků. Hasiči provedli zabezpečení vozu včetně kontroly úniku provozních kapalin," dodala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. 

Požár auta nezpůsobil žádnou škodu

Milevsko – Žádná škoda nevznikla při úterním podvečerním požáru osobního automobilu, ke kterému došlo v areálu sběrných surovin v Milevsku. Požár uhasili milevští profesionální hasiči. 

Sloup elektrického vedení nehořel

Kučeř – K původně ohlášenému požáru sloupu elektrického vedení vyjela v úterý odpoledne ke Kučeři profesionální jednotka hasičů z Milevska. „Průzkum ukázal, že se nejedná o požár. Spadlý drát vedení nehořel. Událost si převzal technik firmy E.on," vysvětlila mluvčí hasičů Vendula Matějů.