Opilý mladík spal na chodníku

Písek – Na chodníku před domem ve Svatoplukově ulici spí podnapilý mladík, bylo oznámeno na městskou policii. Na místě hlídka zjistila, že zde spí podnapilý mladý muž z Protivína. Ten byl upozorněn na své nevhodné chování a z místa vykázán. Jeho zdravotní stav nevyžadoval přivolání lékařské pomoci.

Chtěl ukrást přepravky na pivo

Písek – Ve večerních hodinách oznámila bezpečnostní služba marketu Tesco, že v prostoru zásobovací rampy zadrželi muže, který se pokusil odcizit prázdné přepravky na pivo. Hlídka na místě převzala osobu, která se zde měla dopustit výše uvedeného jednání. Bylo zjištěno, že se měl muž z Drahonic pokusit odcizit osm přepravek v ceně osm set korun. Vzhledem k tomu, že muž nebyl schopen prokázat svou totožnost, byl převezen na Policii ČR, kde byla jeho totožnost zjištěna. Muž se při podání vysvětlení k uvedenému jednání doznal. Za přestupkové jednání dostal blokovou pokutu. Přepravky byly nepoškozené vráceny zpět do marketu. 

Podnapilá žena ležela u průchodu

Písek – Pracovnice záchranné služby telefonicky požádala o prověření, zda v Palackého sadech leží zraněná žena. Na místo se dostavila hlídka strážníků, která u průchodu na Havlíčkovo náměstí nalezla ležící podnapilou ženu. Poté, co se jí hlídka pokusila vzbudit, začala žena hystericky křičet a kopat kolem sebe. Hlídka se ženu snažila uklidnit, ale to se jí nepodařilo. Na místo byla přivolána rychlá záchranná služba, která ženu převezla na vyšetření do Nemocnice Písek. Bylo zjištěno, že se jedná o ženu trpící psychickou poruchou, po které pátrá její manžel z Březí, okres České Budějovice. Po tomto zjištění byl muž kontaktován a informován o zjištěných skutečnostech. V nemocnici bylo zjištěno, že žena má 2,47 promile alkoholu v krvi a bylo rozhodnuto o jejím převozu do protialkoholní záchytné stanice. Při tomto převozu sanitním vozidlem asistoval strážník.

Za toulavého psa padla pokuta

Milevsko – Blokovou pokutu si od strážníků vysloužil majitel psa. Zvíře totiž volně pobíhalo po městě a hlídka ho v sobotu večer odchytla a odvezla do záchytných kotců. Páníček si psa vyzvedl následující den. 

Orla mořského našli mrtvého

Písecko, Strakonicko – Orel mořský Viktor, kterého na Nový rok vypouštěli ochranáři ze Záchranné stanice živočichů Makov, byl nalezen mrtev u obce Hornosín na Blatensku. Ochranáři ho nalezli díky vysílačce, která zajišťovala jeho monitoring. Orel byl v dobré výživové kondici, proto byl předán na pitvu k určení důvodu úhynu. Šlo o jediného orla mořského, který byl v Čechách monitorován, na jaře se pokoušel zahnízdit na Blatensku. Na snímku Martiny Šejnové je Libor Šejna ze Záchranné stanice živočichů Makov. Případ řeší Policie ČR.