Opilý muž vypadl za jízdy z taxíku

Písek – V pondělí 7. září dopoledne telefonicky oznámil řidič taxi, že v Chelčického ulici nastoupil do jeho vozidla opilý muž, který mu následně vypadl ze dveří.
Na místo se dostavila hlídka městské policie, která na chodníku nalezla muže, který byl v silně podnapilém stavu a nekontroloval své chování a jednání. Na místo byla přivolána rychlá záchranná služby a přítomný lékař doporučil převoz do protialkoholní záchytné stanice v Českých Budějovicích. Tam byl muž hlídkou následně převezen. Muži byla za přestupkové jednání uložena bloková pokuta. Muž se také podrobil orientační dechové zkoušce, při které mu bylo naměřeno 2,47 promile alkoholu v dechu. 

Hosté baru se hádali a napadali

Milevsko – Dva hosté se 12. září v půl druhé ráno nepohodli v nonstopu v centru města. Hlídku na místo přivolala obsluha.
„Převážně se slovně napadali. K tomuto jednání přispěl velkou měrou alkohol. Pokud si to některý ze zúčastněných rozmyslí, může do tří měsíců věc řešit jako návrhový přestupek na Městského úřadu Milevsko," dodali strážníci. 

Dívka si rozbitou sklenici uklidila

Milevsko – S domluvou od strážníků vyvázla dívka, která v neděli ve čtyři hodiny ráno rozbila v centru města sklenici o silnici.
Její počínání viděla hlídka městské policie, která dohlédla na to, aby nepořádek uklidila. Strážníci nemuseli sáhnout k pokutě. 

Muž na ubytovně napadl přítelkyni

Písek – Správcová ubytovny v ulici Samoty oznámila na městskou policii, že zde probíhá rvačka několika osob.
Na místo se dostavila hlídka, která jednala s napadenou ženou. Ta sdělila, že její přítel, který je v podnapilém stavu, ji fyzicky napadl a poté vyhodil z bytu na chodbu ubytovny. Žena lékařské ošetření odmítla. Dále sdělila, že muž je uzamčený v bytě a odmítá otevřít.
Muž byl hlídkou několikrát vyzván, aby otevřel, což po chvíli učinil. Po prokázání totožnosti byla u muže provedena orientační dechová zkouška s výsledkem 2,05 promile alkoholu v dechu. Vzhledem k tomu, že hrozilo další napadání osob a narušování veřejného pořádku, byl muž převezen na služebnu MP Písek.
Na služebnu byla přivolána rychlá záchranná služba, jejíž lékař potvrdil umístění do protialkoholní záchytné stanice. Jednání muže bude dořešeno ve správním řízení na MÚ Písek.

Řidič nadýchal téměř jedno promile

Písecko – Alkohol za volant nepatří. Na to nejspíš pozapomněl řidiči (50 let) z Písecka, který jel v sobotu s vozidlem značky Renault nedaleko obce Temešvár. Zastavila ho hlídka policistů z obvodního oddělení Zvíkovské Podhradí a provedla u něj dechovou zkoušku.
„Policisté mu naměřili bezmála jedno promile alkoholu v dechu," uvedla jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová s tím, že řidič by měl do dvou týdnů skončit před soudem. Policisté totiž případ prověřují ve zkráceném přípravném řízení a řidiče podezřívají z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.