Ochotníci se o víkendu sejdou v píseckém Divadle Pod čarou

Divadlo Pod čarou chystá na víkend festival. Od pátku 28. do neděle 30. ledna se uskuteční 4. ročník nepostupové přehlídky ochotnických divadel z celé republiky nesoucí název Stříbrný vítr. Třetí ročník se loni vzhledem k pandemické situaci nekonal. „Pozvání letos přijalo devět souborů, které se utkají o ceny,“ informoval za divadlo Zbyněk Konvička. Doplnil, že představení se budou odehrávat na velké i malé scéně. Divadelní maraton začíná v pátek 28. ledna a festival skončí v neděli 30. ledna vyhlášením oceněných souborů. Vstupné na celou třídenní přehlídku je 300 korun, na sobotní program 200 korun a pouze páteční či nedělní vstupenka vyjde na 100 korun. Pokud si návštěvník vybere jedinou hru, zaplatí 60 korun, stejně bude stát i večerní doprovodný program.

Program přehlídky se bude vzhledem k situaci kolem onemocnění Covid-19 řídit aktuálními vládními opatřeními a je možná změna či úprava programu z důvodů možné neúčasti některého souboru.

Divadlo Pod čarou se pořádáním festivalu přihlašujei k letošnímu marketingovému tématu města Písek: „…a je to Písek, je to zas on“, které odkazuje na báseň Písecká básníka a spisovatele Fráni Šrámka, osobnosti svým životem a dílem spojené s Pískem, jehož 70. výročí od jeho úmrtí si letos připomínáme.

Policie hledá svědky nehod

Policie hledá případné svědky nehod, od kterých viníci ujeli. Ve většině případů jde o kolize na parkovištích a v obcích. První se stala 17. ledna, kdy řidič zaparkoval Škodu Octavii k chodníku naproti objektu jídelny JZD Čížová. Od vozidla se na hodinu od 10.30 do 11.30 vzdálil a po návratu zjistil, že vůz má poškozený přední nárazník, blatník i světlo. Další újezd je ze stejného dne od Sedlické Obory. V 10.30 jel zatím nezjištěný řidič s vozem značky Opel po silnici I/20 od Sedlice na Písek. „Při průjezdu táhlé levotočivé zatáčky vjel mimo komunikaci a narazil do stromu, sundal registrační značky, nechal nabouraný vůz na místě a zmizel,“ uvedla policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová. Během noci z 20. na 21. ledna kdosi poškodil automobil Toyota, který parkoval v Pažoutově ulici před domem čp. 2603. Nechal za sebou škodu na předním blatníku a ujel. „Máte-li jakékoli informace, obraťte se na policisty na služebně nebo na linkách 974 235 254 či 158,“ dodala mluvčí.

Bruslit se bude v únoru častěji

Jelikož je zájem veřejnosti velký, bude se veřejné bruslení na píseckém zimním stadionu během února konat daleko častěji, než bylo zvykem. První je v plánu na 5. února od 13 hodin.