Výstava bude, ale pouze pro očkované

Písek – Středeční vernisáž prodejní vánoční výstavy v kině Portyč se uskuteční, i když za zpřísněných opatření, která vyplývají z aktuálního vládního nařízení. Slavnostní zahájení 18. ročníku oblíbené benefiční výstavy se bude konat ve středu 24. listopadu od 16.30 hodin a zúčastnit se ho mohou lidé, kteří jsou očkovaní nebo v posledních 180 dnech prodělali onemocnění covid-19. Přijít mohou také děti do 12 let bez omezení a děti od 12 do 18 let s negativním výsledkem PCR testu. „Na slavnostním zahájení budou za každou vystavující organizaci přítomny dvě až tři osoby, které zajistí prodej svých výrobků při vernisáži. Žádná z organizací nepřiveze na zahájení své klienty, abychom zajistili jejich ochranu,“ uvedla za pořádající společnost Kočí Diana Procházková. Doplnila, že občerstvení formou cukroví se bude rozdávat pouze v balíčcích s sebou domů.

Strážníci odchytávali netopýry

Písek – V neděli v podvečer volala žena na píseckou městskou policii, aby oznámila, že ve svém domě v Sovově ulici má několik netopýrů v odvětrávacím okně. Jednalo se o zhruba třicet netopýrů, které hlídka odchytla a převezla do Záchranné stanice živočichů Makov.

Parkování v Chelčického ulici se změní. Bude se tu smět stát jen hodinu

Písek - Parkování v Chelčického ulici bude nově omezeno na jednu hodinu. Město rozhodlo, že zde zavede takzvané parkování s parkovacím kotoučem, které bude platit v pondělí až pátek od 8 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 12 hodin. „Vozidla, která v současnosti stojí v Chelčického ulici bezplatně a bez časového omezení, znemožňují krátkodobé parkování jejich klientům a výrazně komplikují zásobování místních provozoven. To vede často k tomu, že řidiči svá auta parkují v jízdním pruhu nebo na chodníku a tím významně narušují plynulost silničního provozu a ohrožují bezpečnost jeho účastníků,“ vysvětlil důvod regulace parkování místostarosta Petr Hladík. Tento způsob parkování bude v Chelčického ulici zaveden zhruba na přelomu února a března a platit bude do doby její revitalizace, poté se zde bude za parkování platit.

Mirovice ruší doprovodný program. Pouze se rozsvítí vánoční strom

Mirovice - Na Masarykově náměstí se v pátek 26. listopadu rozsvítí vánoční strom. Symbolicky tak bude zahájeno čtyřtýdenní adventní období. Město však rozhodlo o zrušení plánovaného doprovodného programu.

Lucie Kotrbová